1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Niall Horan życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Nialla Horana

Niall Horan jest irlandzkim piosenkarzem. Urodził się 13 września 1993 roku w Mullingar.

Dzieciństwo i młodość

Rodzice Nialla, Maura Gallagher i Bobby Horan, rozwiedli się, gdy ten miał 5 lat. Piosenkarz spędził dzieciństwo i młodość w domach obojga rodziców wraz z bratem, Gregiem. Ukończył szkołę średnią, ale ze względu na rozpoczęcie kariery i ilość propozycji zawodowych, nigdy nie ukończył żadnych studiów.

Kariera

Kariera Nialla rozpoczęła się w 2010 roku, gdy wziął udział w przesłuchaniach do 7. edycji brytyjskiego programu The X Factor. Podczas drugiego etapu zgodził się na włączenie go do powstałej podczas programu grupy One Direction składającej się z pięciu solowych uczestników show. Nowo powstały zespół składający się z: Harry'rgo Stylesa, Nialla Horana, Liama Payne'a, Louisa Tomlinsona oraz Zayna Malika zajął ostatecznie 3. miejsce w programie i rozpoczął międzynarodową karierę, która przyniosła jego członkom sławę i ogromną popularność. One Direction zadebiutowali jako zespół z singlem What Makes You Beautiful, a już w 2011 roku ukazała się cała płyta zatytułowana Up All Night. Kolejne albumy powstawały co rok, w sumie zespół wydał ich aż pięć. W 2015 roku One Direction ogłosili przerwę we wspólnym graniu i każdy skupił się na solowej karierze. Nie inaczej stało się w przypadku Nialla, który pokierował swoją twórczość w stronę akustycznego popu z elementami folku i rocka. W 2016 roku Horan podpisał kontrakt z wytwórnią, a już rok później ukazał się jego debiutancki album solowy zatytułowany Flicker. Płytę promowały single: This Town, Slow Hands, Too Much to Ask, On the Loose oraz Seeing Blind.

Życie prywatne

Niall jest dość skrytą osobą, rzadko rozmawia z mediami o swoim życiu prywatnym. Na początku 2018 roku media obiegła informacja, że piosenkarz spotyka się z aktorką i piosenkarką, Hailee Steinfeld. Przypuszczenia potwierdziły się kilka miesięcy później, gdy para oficjalnie potwierdziła swój związek. Wcześniej plotkowano o związku Horana z Seleną Gomez.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

99 − = 96

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z www.pl.wikipedia.org. Jest na licencji Cretive Commons. Autorem jest Kurt Kulac.