1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Louis Tomlinson życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Louisa Tomlinsona

Louis Tomlinson jest brytyjskim wokalistą. Urodził się 24 grudnia 1991 roku w Doncaster.

Dzieciństwo i rodzina

Rodzice piosenkarza rozstali się, gdy ten był dzieckiem. Wokalista nie ma żadnego kontaktu z ojcem. Louis nosi nazwisko swojego ojczyma – Marka Tomlinsona. Ma siedmioro rodzeństwa: pięć przyrodnich sióstr i bliźniaków, Doris oraz Ernesta. Matka Tomlinsona zmarła w 2016 roku w wieku 43 lat. Kolejna tragedia dotknęła Louisa w 2019 roku, gdy zmarła jego 18-letnia siostra Félicité. Dziewczyna zajmowała się modelingiem i próbowała swoich sił jako projektantka ubrań i instagramerka.

Kariera

Kariera Louisa rozpoczęła się w 2010 roku, gdy wziął udział w przesłuchaniach do 7. edycji brytyjskiego programu The X Factor. Podczas drugiego etapu zgodził się na włączenie go do powstałej podczas programu grupy One Direction składającej się z pięciu solowych uczestników show. Nowo powstały zespół składający się z: Harry'rgo Stylesa, Nialla Horana, Liama Payne'a, Louisa Tomlinsona oraz Zayna Malika zajął ostatecznie 3. miejsce w programie i rozpoczął międzynarodową karierę, która przyniosła jego członkom sławę i ogromną popularność. One Direction zadebiutowali jako zespół z singlem What Makes You Beautiful, a już w 2011 roku ukazała się cała płyta zatytułowana Up All Night. Kolejne albumy powstawały co rok, w sumie zespół wydał ich aż pięć. W 2015 roku One Direction ogłosili przerwę we wspólnym graniu i każdy skupił się na solowej karierze. Nie inaczej stało się w przypadku Louisa, który pokierował swoją twórczość w stronę muzyki elektronicznej i popowej. W 2016 wydał pierwszy solowy singiel zatytułowany Just Hold On. Kolejnymi singlami zapowiadającymi nadchodzącą płytę były: Kill My Mind, Don't Let It Break Your Heart, We Made It oraz dedykowany zmarłej mamie utwór Two of Us. Długo wyczekiwany album zatytułowany Walls ukazał się 31 stycznia 2020 roku. Tomlinson zajmuje się także działalnością producencką – w 2015 roku, we współpracy z Simonem Cowellem oraz SYCO, otworzył wytwórnię Triple Strings Ltd.

Działalność charytatywna

Louis Tomlinson słynie z wykorzystywania swojej popularności w dobrych celach. Piosenkarz angażuje się w wiele akcji charytatywnych, a często sam jest ich organizatorem. Jest patronem wielu fundacji oraz wspiera finansowo ich podopiecznych.

Życie prywatne

W 2015 roku w prasie pojawiły się informacje, że Louis oczekiwał dziecka wraz ze stylistką Brianą Jungwirth, co wokalista niedługo potwierdził. Ich syn Freddie Reign urodził się w styczniu 2016 roku. Gdy okazało się, że wybranka Louisa jest w ciąży, para próbowała wspólnie stworzyć rodzinę, jednak związek nie wytrzymał próby czasu. Wkrótce potem wokalista pozwał matkę swojego dziecka do sądu, domagając się prywatności dla ich syna. Chce, aby dziecko miało normalne dzieciństwo z dala od medialnego szumu i paparazzi, co nie jest możliwe przez Jungwirth, która stale nakręca zainteresowanie ich synem. Muzyk domagał się również usunięcia zdjęć syna z sieci i zakazu publikowania jego zdjęć na łamach tabloidów. W 2017 roku Louis zdenerwował się, że fotografują go razem z jego dziewczyną, Eleanor Calder i rzucił się na paparazzo, próbując odebrać mu aparat. Wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 20 tysięcy dolarów.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z www.pl.wikipedia.org. Jest na licencji Cretive Commons. Autorem jest Eva Rinaldi.