1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Monika Zamachowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Moniki Zamachowskiej

Monika Zamachowska, z domu Pietkiewicz, jest polską prezenterką telewizyjną i celebrytką. Urodziła się 25 kwietnia 1972 roku we Wrocławiu.

Wykształcenie

Studiowała iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Dyplom obroniła w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW.

Kariera i popularność

Po studiach rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej. O 1995 roku prowadziła i współtworzyła w Dwójce popularne programy rozrywkowe, takie jak Kulty popkultury, Teleadwokat, Magazyn Konsumentów Kultury „Bazar”, Strefa otwarta. Zajmowała się również tematyką europejską. prowadząc programy Europejczycy, Witaj Europo i popularny Europa da się lubić. Od 2006 roku zasiadała w jury programu Supertalent wspólnie z Katarzyną Figurą, Bogusławem Kaczyńskim i Wojciechem Cejrowskim. Dwa lata później została obsadzona w roli prowadzącej program Orzeł czy reszta? W latach 2006–2008 była redaktor naczelną miesięcznika „Zwierciadło”, a w 2008 roku wydała książkę „Lubię być Polakiem” będącą zbiorem jej wywiadów z ludźmi polskiej kultury i życia publicznego. W kolejnych latach napisała jeszcze: Pożegnanie z Anglią, Polki na bursztynowym szlaku i Moja Europa da się lubić. W 2011 roku Zamachowska prowadziła w Radiu Złote Przeboje wraz z Jarosławem Budnikiem poranną audycję „Złote Przeboje na Dzień Dobry”. Była prowadzącą programu śniadaniowego Pytanie na śniadanie od 1999 roku z przerwami do 2019 roku. W latach 1999–2000 partnerował jej Tomasz Raczek, w 2006–2007 Przemysław Babiarz, w 2013 roku jej mąż, Zbigniew Zamachowski, a od 2014 roku współprowadzącym programu był Tomasz Wolny. Zamachowska wielokrotnie prowadziła wydarzenia okolicznościowe, gale i uroczystości telewizyjne, takie jak Sylwester w Dwójce, gala Viva Najpiękniejsi, Róże Gali i wiele innych. Zajmuje się również konfernasjerką na prywatnych eventach, dla dużych i małych firm. Monika jest także trenerką biznesową w zakresie umiejętności prezentacji i autoprezentacji.

Życie prywatne

Zamachowska jest córką dziennikarki, Barbary Trzeciak-Pietkiewicz, i siostrą Filipa Pietkiewicza. Jest także kuzynką Piotra Kraśki. Prezenterka trzykrotnie wychodziła za mąż. Jej pierwszym mężem był Will Richardson, dziennikarz i podróżnik, którego nazwiskiem posługiwała się jeszcze długo po rozwodzie. Drugim mężem był Szkot, Jamie Malcolm, z którym Monika ma dwoje dzieci, Tomasza i Zofię. W 2014 roku ponownie wyszła za mąż, a jej wybrankiem tym razem był aktor, Zbigniew Zamachowski, którego nazwisko przyjęła. Para pobrała się w atmosferze skandalu. Głównie dlatego, że obydwoje, zaczynając się spotykać, byli w związkach małżeńskich. To właśnie dla dziennikarki Zamachowski opuścił swoją rodzinę – czwórkę dzieci i dotychczasową żonę.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 4

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Lisarlena.