1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Lorde życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Lorde

Lorde, a właściwie Ella Marija Lani Yelich-O’Connor, jest nowozelandzką piosenkarką i autorką tekstów. Urodziła się  7 listopada 1996 roku w Takapunie.

Początki kariery

Karier muzyczną rozpoczęła jako nastolatka, podpisując kontrakt z wytwórnią muzyczną Universal Music Group. Jej debiutancki minialbum zatytułowany The Love Club EP został wydany w 2013 roku i uzyskał status platynowej płyty. W tym samym roku początkująca wokalistka wydala singiel Royals, który uzyskał status podwójnej platynowej płyty w Nowej Zelandii. Utwór notowany był także na 1. miejscu na liście przebojów Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych. To właśnie Royals przyniosło Lorde rozgłos i rzesze fanów na całym świecie. W 2014 roku odebrała dwie statuetki Grammy za nagranie roku oraz najlepszy solowy występ pop. Jeszcze w tym samym roku ukazał się debiutancki album studyjny Lorde zatytułowany Pure Heroine. Artystka nagrała utwór Yellow Flicker Beat jako singel ze ścieżki dźwiękowej do filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1. W 2015 roku wraz z brytyjskim duetem Disclosure nagrała singiel Magnets.

Rozwój kariery

W 2017 roku ukazał się nowy singel zatytułowany Green Light, który promował nadchodzący album zatytułowany Melodrama. Drugi solowy album artystki spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno fanów, jak i krytyków muzycznych. Album został nominowany do Nagrody Grammy w kategorii Album Roku. Lorde zapewniła sobie sławę i uznanie jako jedna z najzdolniejszych wokalistek młodego pokolenia. Wydając Melodramę Lorde umocniła swoją pozycję supergwiazdy muzyki pop. Jej talent i dojrzałość muzyczną docenił sam David Bowie, mówiąc „Ta dziewczyna to przyszłość muzyki”, a prestiżowy magazyn „Billboard” nazwał ją „nową królową alternatywy”.

Przerwa od życia publicznego

Jakiś czas po wydaniu drugiej płyty Lorde wycofała się z życia publicznego, przestała aktywnie udzielać się w mediach społecznościowych. Nie wiadomo, czy i kiedy artystka planuje powrót na rynek muzyczny. W związku z małą aktywnością w przestrzeni publicznej nie wiadomo również, czy piosenkarka jest obecnie w związku czy pozostaje singielką.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

55 − 53 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Krists Luhaers.