1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Monika Mrozowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Moniki Mrozowskiej

Monika Mrozowska jest polską celebrytką i aktorką. Urodziła się 14 maja 1980 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Celebrytka ukończyła studium ceramiczne, następnie kontynuowała swoją ścieżkę edukacji i została absolwentką studiów pedagogicznych.

Aktorstwo

Swoją przygodę z show biznesem rozpoczęla jako mała dziewczynka. W czasach dziecięcych przez 7 lat śpiewała w popularnym zespole Fasolki. Debiutem aktorskim Mrozowskiej była rola w serialu telewizyjnym Kapitan Conrad. Rozpoznawalność przyniosła jej dopiero rola Majki, najstarszej córki państwa Kwiatkowskich, w serialu Rodzina zastępcza. Produkcja okazała się olbrzymim sukcesem i zapewniła popularność młodym aktorom w niej występującym, między innymi, Aleksandrze Szwed czy jej serialowej siostrze Misheel Jargalsaikhan. Mrozowska pracowała na planie rodzinnego serialu przez 10 lat. W międzyczasie grywała także w spektaklach Teatru Telewizji: Blues i W Nieparyżu i gdzie indziej. W kolejnych latach grała epizodyczne role w takich serialach jak: Usta ustaHotel 52Na dobre i na złeKlan czy Przyjaciółki.

Inne przedsięwzięcia

Aktorka dwukrotnie gościła na okładce magazynu „Playboy”. W 2008 roku wzięła udział w 4. edycji programu telewizyjnego Jak oni śpiewają. W kolejnych latach była także uczestniczką show Celebrity Splash!, gdzie odpadła na samym początku oraz Agent – Gwiazdy, w którym zajęła 5. miejsce. Celebrytka w ostatnich latach zasłynęła z propagowania zdrowego stylu życia, często pojawia się w programach telewizyjnych opowiadając o zaletach życia zgodnego z naturą. Aktorka uświadamia swoich fanów w kwestiach ekologii i życia zgodnego z ideą zero waste. Mrozowska jest wegetarianką i bardzo lubi eksperymentować w kuchni. Jest autorką wielu książek kulinarnych, między innymi, Uczta dla dwojga, Słodko, zdrowo, świątecznie i Słodkie i zdrowe. Czyli desery, które możesz jeść codziennie.

Życie prywatne

W 2003 roku Mrozowska poślubiła Macieja Szaciłłę, z którym doczekała się dwóch córek: Karoliny i Jagody. Związek nie przetrwał jednak próby czasu i para rozstała się w 2012 roku. Następnie aktorka związała się z operatorem filmowym Sebastianem Jaworskim, z którym ma syna Józefa. W 2018 roku za pośrednictwem Instagrama poinformowała o rozstaniu z partnerem.

Wybrana filmografia

  • 1999–2009: Rodzina zastępcza – Majka Kwiatkowska
  • 1999: W Nieparyżu i gdzie indziej – Hania
  • 2010: Usta usta – Maria
  • 2011: Hotel 52 – Aśka Zarańska
  • 2012: Na dobre i na złe – Roma Żbik
  • 2016: Sprawiedliwi Wydział Kryminalny – Magda
  • 2017: Klan – Natalia Blum

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 54 = 64

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Andrzej Piasecki, Foksal Web Studio.