1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Michał Kempa życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Michała Kempy

Michał Kempa jest polskim komikiem, dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Urodził się 13 lipca 1988 roku w Bielsku-Białej.

Wykształcenie

W 2012 ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim.

Kariera

Swoją przygodę ze światem stand-upu rozpoczął 2010 roku, kiedy to zwyciężył emitowany w Polsacie program Stand up. Zabij mnie śmiechem. Wtedy też zaczął uczestniczyć w przeglądach i konkursach kabaretowych. Na swoim koncie ma m.in. zajęcie pierwszego miejsce na Przeglądzie Kabaretów Amatorskich (PAKA) 2012 oraz drugiego i trzeciego miejsca na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry.

Wkrótce jego charakterystyczne poczucie humoru zostało zauważone i zaczął być zapraszany do współpracy w licznych projektach dziennikarskich. W 2015 roku zaczął prace w Rock Radiu, gdzie prowadził audycję Pyta Nie Na Śniadanie. W stacji tej pomagał też przy realizacji audycji Książę i żebrak, którą prowadził Kuba Wojewódzki. Dzięki tej znajomości Kempa kilkakrotnie pojawił się w programie Kuby na antenie TVN-u, a także brał udział w roastcie dziennikarza - Wszyscy na jednego, czyli Roast Kuby Wojewódzkiego.

W późniejszych latach współprowadził program Lubię to w TVP1. W 2016 roku został komentatorem Szkła kontaktowego, a od 2019 roku występuje tam niekiedy w roli prowadzącego. Przez rok współprowadził, z Wojciechem Fiedorczukiem, program Skanalizowani. Od 2020 prowadzi wraz z Piotrem Szumowskim program Dobre Noviny na YouTubie. W tym samym roku został też jednym z gospodarzy Bolesnych Poranków w newonce.radio. W tej samej stacji jest też jednym z prowadzących program Król Kempa.

Prawdziwy przełom w karierze młodego dziennikarza nastąpił w czerwcu 2021 roku, kiedy to kierownictwo TVN-u poinformowało, że Kempa zastąpi Szymona Hołownię jako współprowadzący programu Mam talent. Zainteresowanie jego osobą natychmiastowo wzrosło, a informacje o nim znalazły się na wszystkich portalach informacyjnych i plotkarskich.

Życie prywatne

Kempa należy do grona tych osobowości medialnych, które nie lubią opowiadać publicznie o swojej sferze prywatnej. O życiu osobistym komika nie wiadomo więc zbyt wiele. Stand-uper aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie, gdzie liczba jego obserwujących stale rośnie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 4 = 12

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Januarybratek