1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Lord Kruszwil życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Lorda Kruszwila

Lord Kruszwil, a właściwie Marek Kruszel, jest polskim youtuberem. Urodził się 23 marca 2001 roku w Szczecinie.

Popularność

Swoją działalność w sieci na szerszą skalę rozpoczął w 2017 roku. Wtedy to założył kanał na Youtubie o nazwie Lord Kruszwil, gdzie publikował filmiki pokazujące jego luksusowe życie i porady, jak żyć niczym bogacz. Jednymi z pierwszych jego publikacji były filmiki zatytułowane: Jak poderwać KAŻDĄ dziewczynę mając 16 lat! i Jak pić Whisky… niczym lord, mając 16 lat. Vloger bardzo szybko zyskał popularność wśród nastolatków i stał się dla nich wzorem do naśladowania. Kanał w niecały rok zyskał rzeszę fanów, a jego sława urosła do niespodziewanych rozmiarów. Youtuber robi wszystko, aby jego filmiki wzbudzały coraz to większe kontrowersje. W swoich filmach często wyśmiewa biedniejszych od siebie i używa wulgaryzmów. Jedną z skandalicznych akcji, jakie stworzył Kruszwil było nakłonienie małoletniego chłopca do dotykania przypadkowo napotkanych kobiet i nagranie tego. Mimo wzmożonej krytyki i zaliczenia go do grupy tzw. patoinfluencerów, nie zawiesił swojej działalności.

Nie wiadomo, czy postać Lorda Kruszwila jest prawdziwa czy to tylko wykreowana rola samego twórcy kanału. Jedno jest pewne - youtuber dzięki swoim zasięgom i liczbie subskrybentów zarabia wielkie pieniądze. Do tego dochodzą różne współprace, kontrakty oraz posty sponsorowane, które są przez niego udostępniane na oficjalnych profilach w social mediach. Sam Kruszwil zarobki osiągane dzięki swojej internetowej działalności określa jako „śmieszne pieniądze”. Dodatkowo prowadzi sklep internetowy, w którym sprzedaje artykuły takie jak czapki, bluzy i T-shirty kojarzące się z jego postacią.

Pobicie

W 2021 roku doszło do ujawnienia skandalu z udziałem youtubera. Tym razem Kruszel stanie przed sądem za atak na 66-latka. Do wydarzenia doszło w styczniu 2020 roku podczas próby nagrania filmiku w jednym ze sklepów sieci Społem w Szczecinie. Na nagranie nie zgodziły się wtedy ekspedientki sklepu w wyniku czego doszło do sprzeczki między nimi a ekipą Lorda Kruszwila. W obronie ekspedientek stanął emeryt, pan Edward, który po chwili został uderzony przez youtubera pięścią w twarz. Mężczyzna zmarł kilka miesięcy później, a wdowa po nim wniosła oskarżenie, twierdząc, że twierdzi, że stan zdrowia 66-latka po tym zdarzeniu znacząco się pogorszył i to właśnie pobicie mogło przyczynić się do jego śmierci. Młody celebryta czeka obecnie na proces.

Życie prywatne

Kruszwil nie dzieli się ze swoimi fanami informacjami dotyczącymi jego rodziny i związków. Nie wiadomo, czy mieszka sam czy z rodzicami. Nie jest też pewne, czy jest singlem czy jego serce jest już zajęte.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 13 = 21

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła