codziennie nowe aktualizacje
Mesajah życiorys
Życiorys i biografia Mesajah
Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz, jest polskim wokalistą muzyki reagge. Urodził się 26 listopada 1985 roku we Wrocławiu.
Pochodzenie
Ojciec wokalisty pochodzi z Peru i posiada korzenie peruwiańsko-hiszpańskie, a matka jest Polką.
Kariera muzyczna
Jego muzyczna kariera rozpoczęła się w 2003 roku, gdy wraz z bratem Paxonem i kolegą Yanazem założyli zespół Natural Dread Killaz. Formacja ta wydała dwie płyty: pierwszą w w 2005 roku zatytułowaną Naturalnie oraz Ile lat - pięć lat później. Zespół szybko stał się rozpoznawalny na rynku muzyki reagge, przez co miał szansę wpółpracy z wieloma znanymi polskimi artystami, w tym z Hemp Gru, Abradabem, Jamalem, Hirkiem Wroną, Afromentalem i donGuralesko. W 2008 roku Mesajah wydał swój pierwszy solowy album zatytułowany Prości ludzie, który promował singiel Każdego dnia. Utwór ten okazał się wielkim hitem, który grały największe stacje radiowe w Polsce, dzięki czemu wokalista mógł zaprezentować się szerszej publiczności. Jego debiutancka płyta została nominowana nagród Fryderyki, ale muzyk postanowił wycofać go z udziału w konkursie z powodu zakwalifikowania albumu do kategorii „Etno/folk”, z czym Mesajah nie mógł się pogodzić. W 2012 roku wydał swój drugi album studyjny zatytułowany Jestem stąd, a już rok później ukazał się trzeci album Mesajah zatytułowany Brudna prawda. W 2015 roku ogłoszono rozpad zespołu Natural Dread Killaz. W 2016 ukazała się czwarta płyta artysty - Powrót do korzeni. Mesajah grał na największych festiwalach w Polsce, takich jak: Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival i wielu innych. Koncertował też z takimi artystami jak Shaggy, Gentelman czy Wu Tang Clan.
Życie prywatne
Mesajah na polskiej scenie muzycznej jest niezaprzeczalnie postacią nietuzinkową. Jest artystą, który stroni od blasku fleszy, ścianek, a nawet publicznych wywiadów. Jego życie prywatne jest więc ściśle chronione, a Mesajah dba, aby jego obecność w mediach związana była wyłącznie z jego pracą zawodową.
Podobne biografie i życiorysy
Źródła
Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Bieniecki Piotr.
Komentarze