1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Mel B życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Mel B

Mel B, a właściwie Melanie Brown, jest brytyjską piosenkarką, trenerką fitness i celebrytką. Urodziła się 29 maja 1975 roku w Leeds.

Kariera muzyczna

Swoją przygodę z muzyką zaczęła w 1994 roku, wygrywając casting na członkinię zespołu Touch. Nikt wtedy jeszcze nie wiedział, że grupa, zmieniwszy nazwę na Spice Girls, stanie się jednym z najpopularniejszych girls bandów na świecie. Ich pierwsza płyta ukazała się w 1996 roku i od razu stała się hitem i dziesięciokrotnie pokryła się platyną. Singiel, który ją promował, Wannabe, stał się wielkim przebojem i przyniósł debiutantkom popularność w Europie i na świecie. Kolejny album Spiceworld powtórzył sukces debiutu, a Spice Girls szybko stały się najlepiej sprzedającą się kobiecą grupą wszechczasów z ponad 85 milionami sprzedanych płyt na całym świecie. Mel B nie tylko udzielała się muzycznie w zespole, ale była także jego managerką. W 2000 roku zaczęły się pogarszać relacje pomiędzy członkiniami grupy, a Geri Halliwell podjęła decyzję o odejściu. Kolejny album, Forever, powstał bez jej udziału i niestety nie powtórzył sukcesów poprzednich. W tym samym roku dziewczyny tworzące grupę postanowiły zakończyć jej działalność i spróbować karier solowych.

Mel B nagrała solowy album studyjny zatytułowany Hot. Singiel z tej płyty, I Want You Back, dotarł do pierwszego miejsca na UK Singles Chart i znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Miłość jest dla głupców. W 2005 roku wydała swoją drugą płytę L.A. State of Mind. Jednak brak pozytywnego odbioru ze strony krytyków i fanów spowodował, że kobieta postanowiła zmienić branżę i skierować swoją karierę w innym kierunku.

Działalność fitness

Branżą, w której zasłynęła była członkini Spice Girls jest branża fitness. Jej przygoda ze sportem rozpoczęła się w momencie, gdy chciała zgubić zbędne kilogramy po ciąży. Gdy zauważyła, że jej plan treningowy działa, zaczęła sama tworzyć treningi fitness. Nagrała kilka płyt DVD z zestawami ćwiczeń, między innymi, zatytułowaną Totally Fit. Jej zestaw ćwiczeń są skierowane zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych. Dzięki charyzmie i naturalności Mel B zyskała miliony fanów i fanek, którzy do dziś korzystają z jej planów treningowych. Celebrytka propaguje zdrowy i aktywny tryb życia.

Pozostałe działalności

W 2007 roku wzięła udział w programie Dancing with the Stars, gdzie zajęła drugie miejsce. Później zajęła się działalnością jurorską i prezenterską - była jurorką w australijskiej i brytyjskiej wersji programu muzycznego The X Factor, jurorką w America’s Got Talent i mentorką w The Voice Kids Australia. W 2012 roku współprowadziła jeden sezon australijskiej wersji programu Dancing with the Stars, a od 2016 roku wraz z raperem Profesorem Greenem współprowadzi brytyjską edycję Lip Sync Battle.

Życie prywatne

W 1998 roku wyszła za mąż za Jimmy'ego Gulzara, z którym ma córkę Phoenix Chi. Małżeństwo nie przetrwało i rozpadło się w 2000 roku. Ojcem drugiej córki Mel B jest Eddie Murphy, który początkowo nie przyznawał się do ojcostwa. W 2007 roku celebrytka wyszła za mąż za producenta muzycznego Stephena Belafonta. Ten związek również nie przetrwał próby czasu i para rozstała się w 2017 roku. Mają wspólnie córkę Madison.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

77 + = 82

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Phil Fieldman