1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Hubert Urbański życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Huberta Urbańskiego

Hubert Urbański jest polskim dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Urodził się 23 marca 1966 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Urbański przez rok studiował filologię indyjską na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie zaczął studia aktorskie na warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, które ukończył w 1994 roku. Dyplom uzyskał dopiero w 2004 roku.

Kariera

Karierę w świecie mediów rozpoczął od pracy w radio. Na antenie zadebiutował w 1994 roku w Radiu Zet. Po roku przeszedł do Radia Kolor, a następnie do Tok FM, gdzie pracował do 1999 roku. W tym samym roku postanowił spróbować swoich sił w telewizji i rozpoczął pracę dla Telewizji Polskiej. Występował w programach Bar Atlantic i Antenta. Kolejnym przystankiem na drodze młodego prezentera była stacja Polsat, gdzie zadebiutował w roli prowadzącego teleturniej Piramida. Jego charyzma i dobry kontakt z graczami został dostrzeżony przez producentów nowego teleturnieju w stacji TVN, Milionerzy. Zatrudnienie przy tej produkcji okazało się przełomem w karierze Urbańskiego. Show przyniosło mu rozpoznawalność i ogromną popularność. W 2000 roku otrzymał nagrodę Wiktora w kategorii „Odkrycie roku”, Telekamerę w kategorii „Teleturnieje i gry” oraz nagrodę czasopisma „Elle” w kategorii „Odkrycie roku”. Kariera Huberta nabrała tempa, a on sam stał się jednym z czołowych prezenterów stacji TVN. Prowadził jej najbardziej znane produkcje: reality-show Jestem, jaki jestem oraz programy Dla ciebie wszystko, Wyprawa Robinson i pięć pierwszych edycji Tańca z Gwiazdami.

W 2010 roku Urbański zakończył współpracę z TVN i ponownie związał się z Telewizją Polską. Poprowadził wówczas programy muzyczne Bitwa na głosy i The Voice of Poland. W 2012 roku został współprowadzącym śniadaniówki Pytanie na śniadanie. Dwa lata później zakończył pracę w TVP i wielkim stylu powrócił do TVN-u. Został prowadzącym programu Handlarze na TTV, a następnie wziął udział w programie Agent. Gwiazdy. 2017 rok oznaczał dla niego wielki powrót do Milionerów, których stacja postanowiła reanimować po latach nieobecności na antenie. Produkcja emitowana jest do tej pory i nic nie wskazuje na to, żeby ktokolwiek zagrażał Urbańskiemu na miejscu gospodarza show.

Urbański podczas swojej kariery telewizyjnej nie zapomniał o radiu. W marcu 2014 roku zaczął prowadzić loterię w RMF, a od 2020 roku w newonce.radio prowadzi audycję HU wie, w której przeprowadza rozmowy z młodymi influecerami.

Aktorstwo

Urbański od czasu do czasu pojawia się w filmach i serialach, gdzie ma okazje wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach. Pojawił się w takich produkcjach, jak: Biała zapaść, Miasteczko, Król przedmieścia, Kasia i Tomek, Vinci, Czas honoru, Ojciec Mateusz, Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Na Wspólnej i Druga szansa. Swój talent aktorski wykorzystywał też w reklamach. Współpracował z Bankiem Millenium i Telekomunikacją Polską.

Życie prywatne

Prezenter był dwukrotnie żonaty. Pierwszą żoną była Urszula Engelmayer, z którą ma dwie córki: Danutę i Krystynę. Para rozwiodła się w 2002 roku. W 2009 roku wziął ślub z Julią Chmielnik. Mają dwie córki - Stefanię oraz Mariannę. Drugie małżeństwo dziennikarza też ne przetrwało próby czasu i rozpadło się po czterech latach wspólnego życia. Rozstanie pary było burzliwe i szeroko komentowane w mediach. Sami zainteresowani podsycali atmosferę skandalu, co jakiś czas piorąc publicznie swoje związkowe brudy. W 2015 roku Urbański spotykał się z aktorką Joanną Majstrak. Rok później był w związku z modelką Marzeną Pokrzywińską. Ten związek również nie przetrwał i obecnie prezenter pozostaje singlem.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 51 = 54

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Sławek