1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Meghan Markle życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Meghan Markle

Meghan Markle, a właściwie Rachel Meghan Markle, jest amerykańską aktorką, aktywistką społeczną i księżną Sussex. Urodziła się 4 sierpnia 1981 roku w Los Angeles.

Wykształcenie

Studiowała równocześnie stosunki międzynarodowe i historię teatru na Uniwersytecie Północno-Zachodnim.

Kariera aktorska

Ojciec Meghan jest operatorem filmowym, więc od najmłodszych lat związana była z branżą. Przed kamerą zadebiutowała w 2002 roku w serialu Szpital miejski. Jej debiut filmowy nastąpił trzy lata później w filmie Zupełnie jak miłość, gdzie wystąpiła u boku Ashtona Kutchera. Do 2016 miała za sobą występy w serialach CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku, 90210, a także we W garniturach, gdzie przez 7 sezonów wcielała się w rolę prawniczki Rachel Zane. W 2010 zagrała w dramacie Twój na zawsze wraz z Robertem Pattinsonem oraz Emilie de Ravin.

Księżna Sussex

Z tytułu małżeństwa z Harrym, księciem Sussexu od 19 maja 2018 przysługuje jej tytuł księżnej Sussex, hrabiny Dumbarton, baronessy Kilkee. Meghan wywołuje skrajne opinie, często łamiąc konwenanse i zwyczaje brytyjskiego dworu. 8 stycznia 2020 roku Meghan i Harry oficjalnie ogłosili, że zrzekają się tytułów rodziny królewskiej i zamierzają uniezależnić się finansowo od dworu brytyjskiego.

Działalność społeczna

Meghan jest aktywną propagatorką równouprawnienia. Regularnie uczestniczy w wydarzeniach poświęconych sytuacji kobiet we współczesnym świecie i ich osiągnięciom. Wspólnie z Harrym angażują się społecznie, niosą pomoc ubogim, cierpiącym i pokrzywdzonym. Para działa charytatywnie na wielu polach. Po wizycie w 2016 roku w Rwandzie Meghan ogłoszona została światową ambasadorką organizacji World Vision.

Związki i życie prywatne

W 2004 aktorka spotykała się z amerykańskim producentem filmowym Trevorem Engelsonem. Para zaręczyła się w 2010 roku i wzięła ślub rok później. Związek nie przetrwał próby czasu i w 2013 roku małżeństwo się rozwiodło. W latach 2014–2016 partnerem Markle był kanadyjski szef kuchni Cory Vitiello. W 2016 roku poznała księcia Harrego. Para początkowo spotykała się w tajemnicy, a gdy prasa dowiedziała się o ich związku Marke znalazła się w centrum zainteresowania światowych mediów. W 2017 roku ogłoszono ich zaręczyny, a rok później odbył się ślub. Meghan i Harry mają razem syna, Archiego Harrisona, który urodził się w 2019 roku.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 18 = 19

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Northern Ireland Office.