1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Marta Manowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Marty Manowskiej

Marta Manowska jest polską prezenterką telewizyjną i celebrytką. Urodziła się 31 marca 1984 roku w Siemianowicach Śląskich.

Wykształcenie

Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Studiowała też historię sztuki na Universidad de Valladolid w Hiszpanii.

Kariera

Swoją karierę dziennikarską rozpoczęła od pracy w Programie III Polskiego Radia oraz „Dzienniku Zachodnim”. Pracowała także w agencji reklamowej i teatrze, ma też na swoim koncie kilka epizodycznych ról w serialach i teledyskach. Popularność i sympatię widzów przyniósł jej udział w charakterze prowadzącej programu Rolnik szuka żony. Z pomocą Manowskiej miłość znalazło już wiele par. Marta zaskarbiła sobie wielką sympatię widzów, a program, mimo że początkowo budził wiele kontrowersji okazał się hitem. Dzięki popularności, jaką dały jej kolejne sezony Rolnika, Marta otrzymała propozycję pracy przy kolejnym show. Tym razem w programie Sanatorium miłości prezenterka towarzyszyła uczestnikom w kwiecie wieku w ich przygodach i różnego rodzaju aktywnościach. Manowska podchodzi do bohaterów programu z wielką empatią i głęboko przejmuje się ich losem i pewnie dlatego budzi takie pozytywne emocje wśród widzów. Od 2019 roku prowadzi także program typu talent show o nazwie The Voice Senior, gdzie seniorzy pokazują swój talent wokalny i walczą o tytuł Najlepszego Głosu w Polsce. W bardzo krótkim czasie Marta Manowska stała się jedną z największych gwiazd TVP. Jest także autorką trzech książek: Nacjonalizm w Hiszpanii. Katalonia i Kraj Basków – dwie drogi do niepodległości, Bytomianie – ich życie i miasto oraz Rolnik szuka żony.

Życie prywatne

Prezenterka bardzo chroni swoje życie prywatne i niechętnie opowiada o nim w mediach. W 2019 roku zdecydowała się na wyznanie, że jest w szczęśliwym związku. Jej partner ma na imię Adam i jest dźwiękowcem telewizyjnym. Marta aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie, gdzie publikuje głównie zdjęcia ze swojego życia prywatnego oraz dzieli się cytatami motywacyjnymi.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 40 = 46

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem zdjęcia jest Ja Fryta.