1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Mateusz Ziółko życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Mateusza Ziółko

Mateusz Ziółko jest polskim wokalistą. Urodził się 20 czerwca 1986 roku w Zubrzycy Dolnej.

Kariera

W dzieciństwie uczył się gry na pianinie. Muzyczną karierę zaczął w wieku 15 lat, zakładając swój własny zespół o nazwie De Vils, w którym śpiewał i grał na fortepianie. W 2008 roku wziął udział w przesłuchaniach do talent show Mam Talent, w którym doszedł do półfinału i zajął czwarte miejsce. Dzięki sukcesowi w ogólnopolskim programie Mateusz dostał szansę pracy jako solista w programie TVP Jaka to melodia. W 2012 roku Ziółko zaprezentował swoje umiejętności w kolejnym talent show, Must be the Music. Tylko muzyka, a jego przygoda z tym programem zakończyła się na etapie półfinałowym. Działając zgodnie z zasadą do trzech razy sztuka, rok później wziął udział w kolejnym programie, The Voice of Poland, gdzie tym razem udało mu się zwyciężyć, a w nagrodę podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią muzyczną. W czerwcu 2014 za zdobył pierwsze miejsce w konkursie „SuperDebiuty” w ramach 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a rok później dostał szansę zaśpiewania u boku Andrei Bocelliego na jego koncercie we Wrocławiu. W 2017 roku wokalista wspólnie z Liberem wydał singiel 7 rzeczy, który zapowiadał jego debiutancki album. Płyta Na nowo ukazała się w tym samym roku i już w dniu premiery zyskała status złotej. W 2018 roku Ziółko wziął udział w 10. edycji programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo, w którym został zwycięzcą. Całą swoją wygraną przekazał na cele charytatywne. Na początku 2021 roku Mateusz zaprezentował swój najnowszy singiel zatytułowany Obiecaj mi, który zapowiada drugi album artysty.

Życie prywatne

Wokalista był żonaty dwukrotnie. Jego pierwszą żoną była malarka, Jadwiga Bukowska. Z tego małżeństwa ma dwóch synów: Maksymiliana i Franciszka. Związek ten nie przetrwał jednak próby czasu i para się rozwiodła. Nową wybranką serca Mateusza okazała się Marianna Sokołowska, która obecnie jest również jego menadżerką. Para wzięła ślub w 2017 roku i ma wspólnie dwóch synów: Jana i Jakuba.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

80 − 78 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73