1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Marzena Rogalska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Marzeny Rogalskiej

Marzena Rogalska jest polską dziennikarką telewizyjną i radiową oraz osobowością medialną. Urodziła się 13 kwietnia 1970 roku w Przasnyszu.

Wykształcenie

Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu, a następnie studia pedagogiczne w WSP (obecnie Uniwersytet Zielonogórski).

Kariera dziennikarska i telewizyjna

Przygodę z radiem rozpoczęła w latach 90. Najpierw współpracowała z RMF FM, gdzie prowadziła kilka autorskich audycji oraz pomagała przy programach Tomasza Olbratowskiego i Michała Kubika. W 2002 roku przeszła do Radia Kolor, gdzie została prowadzącą programu Zagraj swojej Marzenie. Następnie na antenie Antyradia pracowała przy produkcji programu Kuranty.

Marzena Rogalska należy do grona najbardziej popularnych osobowości telewizyjnych. Od 2009 roku jest współprowadzącą poranny program Pytanie na śniadanie. Wcześniej była także kapitanem jednej z drużyn w show Kocham cię, Polsko!, a później prowadzącą teleturnieju To był rok. Od 2013 roku współpracowała z tygodnikiem „Wprost”. W 2015 roku prowadziła program Przygarnij mnie, a wiosną 2016 – cykl Domy przyszłości.

W 2016 roku wydała debiutancką powieść pt. Wyprzedaż snów, która dwa lata później doczekała się kontynuacji zatytułowanych Gra w kolory i Druga miłość.

Aktorstwo

Marzena Rogalska od czasu do czasu próbuje swoich sił w aktorstwie, pojawiając się w polskich serialach. Wystąpiła między innymi w Barwach szczęścia, Niani, Apetycie na życie, Magdzie M i Zakochanych. Rogalska jest również aktorką dubbingową. Użyczyła swojego głosu w takich filmach jak: Psy i koty: Odwet Kitty, Harry Potter i Zakon Feniksa czy Smyki.

Życie prywatne

Prezenterka od początku swojej kariery bardzo skupia się na pracy zawodowej, przez co niewiele wiadomo o jej życiu prywatnym. Jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Najczęściej jednak dzieli się z fanami życiem zawodowym. O swojej rodzinie i życiu miłosnym wspomina bardzo rzadko. Wiadomo jednak, że kilka lat temu Rogalska rozstała się ze swoim partnerem, z którym była w związku przez 14 lat. W 2018 roku zaczęła się spotykać z Adamem Kuną.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 67 = 70

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Ja Fryta.