1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Magdalena Ogórek życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Magdaleny Ogórek

Magdalena Ogórek jest polską historyk, doktor nauk humanistycznych, politykiem i osobowością medialną. Urodziła się 23 lutego 1979 roku w Rybniku.

Wykształcenie

W 2002 ukończyła studia magisterskie na kierunku historii Uniwersytetu Opolskiego, w 2003 studia podyplomowe na kierunku integracja europejska na Uniwersytecie Warszawskim, a w 2005 studia tematyczne w European Institute of Public Administration w Maastricht. W 2009 r. uzyskała tytuł naukowy doktora nauk humanistycznych na Uniwersytecie Opolskim.

Kariera polityczna

Na początku swojej kariery politycznej odbywała staże i praktyki w Biurze Integracji Europejskiej, działającym przy Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Kancelarii Premiera. Ogórek przez dwa lata pracowała w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a następnie zaczęła współpracować z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Magdalena Ogórek zaistniała w mediach przede wszystkim dzięki zaskakującej kandydaturze na prezydenta RP w 2015 roku.

Popularność i kariera medialna

We wrześniu 2016 została publicystką konserwatywnego tygodnika „Do Rzeczy”. W tym samym roku zaczęła współprowadzić program W tyle wizji w TVP Info. Rok później w Polskim Radiu 24 została prowadzącą audycji Utracone, odzyskane o zaginionych dziełach sztuki. Od września 2017 jest także jedną z prowadzących program O co chodzi w TVP Info. Od lutego 2019 prowadzi program Minęła dwudziesta w TVP Info. Dodatkowo prowadzi rozmowy w ramach magazynu W samo południe w radiowej Jedynce, a od końca 2017 roku dziennikarka jest związana także z Radiem Szczecin.

Ogórek próbowała także swoich sił w aktorstwie. Zagrała epizodyczne role w kilku filmach i serialach, między innymi, Lokatorach, Czego boją się faceci, czyli seks w mniejszym mieście czy Na dobre i na złe.

Życie prywatne

Mężem Ogórek jest ekonomista i były poseł SLD, Piotr Mochnaczewski. Para ma wspólnie córkę. W 2012 roku w mediach pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Magdalena Ogórek spotyka się z Bartoszem Węglarczykiem. Związek dziennikarza i byłej kandydatki na prezydenta wzbudzał ogromne emocje, głównie dlatego, że Ogórek w tym czasie nadal była mężatką. Związek nie przetrwał jednak próby czasu, a Ogórek wróciła do męża.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 87 = 92

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Fryta 73.