1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Martyna Kaczmarek życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Martyna Kaczmarek jest polską feministką i działaczką społeczną. W zaledwie rok zbudowała społeczność w social mediach. Jej Instagram zaobserwowało w tym czasie niemal 140 tys. osób.

Kim jest Martyna Kaczmarek?

Influencerka przyszła na świat w 1995 r. w Szczecinie. Od lat mieszka jednak w Warszawie. Martyna Kaczmarek informacje na temat swojego wieku i wagi podała w social mediach. Na jednym z filmów na TikToku zdradziła, że waży około 86 kg przy wzroście 182 cm.

Ma wykształcenie ekonomiczne. Zawodowo zajmuje się jednak marketingiem. Była odpowiedzialna chociażby za opracowanie strategii komunikacji marki lodów Ben&Jerry’s. Została laureatką plebiscytu Doskonałości Sieci w kategorii Self love. W 2019 r. trafiła też na listę 25 under 25 magazynu Forbes.

Na fali rosnącej popularności Martyna Kaczmarczyk otworzyła sklep internetowy Herstoria. Nieco ponad 16% dochodu z każdego sprzedanego pod tą marką produktu miał być przekazany na organizacje feministyczne. Procent wynosił dokładnie tyle, ile wysokość luki płacowej ze względu na płeć w Polsce.

Kiedy do promowania sklepu postanowiła wykorzystać zbudowaną na swoim profilu społeczność, wybuchła drama.

Założenie transparentności marki nie obroniły influencerki przed falą krytyki. Fani negatywnie wyrażali się głównie o jej pomyśle na nazwę sklepu i zarzucali jej przywłaszczenie sobie szeroko używanego pojęcia do celów wyłącznie komercyjnych. Wprost mówiono również o monetyzacji feminizmu. Pod naciskiem internetowej społeczności Martyna Kaczmarczyk zmieniła nazwę marki na Herstore. Poinformowała jednak swoich followersów, że nie żegna się na zawsze z pojęciem herstory i zarejestrowała fundację pod taką właśnie nazwą.

Martyna Kaczmarek Top Model

Dziewczyna zyskała rozgłos dzięki udziałowi w 11. edycji telewizyjnego show Top Model, które emitowane jest na antenie TVNu. Już w trakcie trwania castingów wyraźnie zaznaczała, że przyszła do programu, aby udowodnić, że kobieta może być modelką bez względu na rozmiar jaki nosi.

Przed udziałem w show Martynę Kaczmarek ostrzegał jej mąż. Jak podkreślała influencerka, jego obawy wynikały z troski o nią i strachu przed falą krytyki.

Martyna Kaczmarek Top Model skomentowała również w swojej książce Ciałokochanie, gdzie opisała nastoletnią, zakompleksioną siebie, która oglądała program i marzyła o idealnej sylwetce.

Martyna Kaczmarek z Top Model pożegnała się w 9 odcinku. Zdecydowanie była uczestniczką, która wzbudzała najwięcej emocji.

Ciałopozytywność

Martyna jest jedną z najpopularniejszych Polek, które propagują nurt body positive w Polsce. Chce ona promować zdrowe podejście do swojego ciała. Dziewczyna uczęszczała na terapię zaburzeń odżywiania, stąd wie, co czują kobiety z podobnymi problemami.

Jednym z przejawów promowania ciałopozytywności jest udział influencerki w 11. Edycji Top Model oraz nagie sesje zdjęciowe, w których wzięła udział.

Martyna Kaczmarek nago pojawiła się na okładce magazynu Glamour. Redakcji pisma postawiła jeden warunek, jej zdjęcie nie mogło być poddane żadnym poprawkom.

Martyna Kaczmarek książki

Autorka trzech książek poradnikowych. W roli pisarki debiutowała w 2021 r. tytułem FeMYnizm. Dlaczego potrzebujemy feminizmu. Jej najgłośniejszym tytułem jest wydany nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka poradnik pt. Ciałokochanie. Książka mówi o tym jak pokochać i zaakceptować swoje ciało wraz ze wszystkimi jego niedoskonałościami i wadami. Czytelnik znajdzie w niej również informacje o tym, jak ze swoim ciałem pogodziła się Martyna Kaczmarek. Książka została wydana w maju 2023 r.

Martyna Kaczmarek Instagram

Dziewczyna na swoim Instagramie publikuje treści związane z feminizmem, ciałopozytywnością i akceptacją siebie. Tworzy schludne grafiki, które w prosty i klarowny sposób przekazują treści edukacyjne.

Martyna Kaczmarek Instagram traktuje przede wszystkim jako miejsce do dzielenia się wartościowymi pod względem merytorycznym i motywacyjnym treściami. Influencerka zbudowane zasięgi wykorzystuje również do nagłaśniania codziennych problemów, z którymi borykają się kobiety, w tym jej obserwatorki.

Swoją działalność w internecie rozpoczęła na fali Strajków Kobiet.

Na jej profilach można znaleźć wiele informacji z jej życia prywatnego. Swoje wesele Martyna Kaczmarek również zrelacjonowała w sieci. Z mężem Mariuszem na ślubnym kobiercu stanęli w 2021 r. Para poznała się w pociągu relacji Szczecin Warszawa. Ze ślubem celebrytki również łączą się pewne kontrowersje. Tego dnia pod Barczewem doszło do wypadku samochodowego z udziałem jednego z gości weselnych. Na skutek wypadku zginęły dwie kobiety, a czteroletnie dziecko trafiło do szpitala. Wypadek Maryna Kaczmarczyk skomentowała dość niefortunnie. Stwierdziła, że jego ofiary same są sobie winne, ponieważ ich samochód był stary. Po fali krytycznych komentarzy influencerka usunęła wpis opisujący to zdarzenie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

69 − = 67

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu https://commons.wikimedia.org/, jest na licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license, autorem jest Martynakaczmarek