1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Margaret życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Margaret

Margaret, a właściwie Małgorzata Jamroży, jest polską piosenkarką i celebrytką. Urodziła się 30 czerwca 1991 roku w Stargardzie.

Wykształcenie

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Choszcznie w klasie klarnetu i saksofonu. Po ukończeniu liceum rozpoczęła studia na kierunku anglistyka. Zrezygnowała jednak po trzech miesiącach. Drugim wyborem Małgosi było projektowanie ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Ukończyła studia w 2015 roku, zyskując tytuł dyplomowanej projektantki mody.

Początki kariery

Przygodę z muzyką rozpoczęła w 2006 roku, biorąc udział w programie Szansa na sukces, w którym otrzymała wyróżnienie. Trzy lata później wygrała odcinek, którego gościem specjalnym była Monika Brodka. Dzięki wygranej wystąpiła w koncercie finałowym programu w warszawskiej Sali Kongresowej. W 2010 roku współtworzyła projekt Gosia Jamroży Project (znany również jako Margaret J. Project). Grupa nagrała kilka piosenek, ale nie przetrwała próby czasu.

Rozwój kariery

Solowy i niezależny debiut piosenkarki odbił się szerokim echem w mediach. W 2013 roku ukazał się singiel Thank you very much, który został pozytywnie przyjęty przez słuchaczy i krytyków. Utwór szybko znalazł się na szczytach list przebojów największych stacji radiowych i sprawił, że Margaret zyskała popularność i spore grono fanów. Teledysk do singla wzbudził dużo kontrowersji i kilka godzin po premierze został usunięty z serwisu YouTube. Klip przedstawiał przyjęcie organizowane przez nudystów. Singel był notowany na listach sprzedaży w Austrii, Niemczech, we Włoszech oraz w Szwecji. Margaret zaczęła być zapraszana na koncerty i festiwale, a także zdobyła wiele nagród i wyróżnień. W tym samym roku wydała singiel Wasted, a rok później nagrała utwór Start a Fire, który został oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W 2014 roku ukazał się debiutancki album studyjny Margaret zatytułowany Add the Blonde. Krążek uzyskał status platynowej płyty. W kolejnych latach popularność wokalistki rosła, a ona sama wydała jeszcze 3 płyty: Just the Two of Us w 2015 roku, dwa lata później Monkey Business i Gaja Hornby w 2019.

W grudniu 2019 roku podjęła decyzję o rezygnacji z dalszej kariery.

Inne przedsięwzięcia

Wielką pasją wokalistki jest moda. W 2011 roku zaczęła prowadzić blog o tej tematyce. Wystąpiła w jednym z odcinków programu Moda z bloga. Margaret wzięła udział w kilku kampaniach reklamowych, między innymi sieci komórkowej Play, a także w świątecznej kampanii Coca-Coli. Reklamowała piwo bezalkoholowe Warka Radler, a także była twarzą kolekcji firmy Deichmann oraz marek Sinsay i Pull&Bear. W 2019 roku została jurorką i trenerką 10. edycji programu The Voice of Poland.

Działalność charytatywna

Margaret słynie z dobrego serca i zaangażowania w akcje charytatywne. Bierze czynny udział w akcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspiera liczne fundacje, uczestniczy w koncertach na rzecz ludzi chorych i potrzebujących. Jest również wielką miłośniczką zwierząt.

Związek

Margaret rzadko wypowiada się o swoim życiu osobistym. Jest raczej skrytą osobą i woli oddzielać życie prywatne od zawodowego. Piosenkarka spotykała się z producentem telewizyjnym Adamem Zelmerem i bratem Adama Sztaby, Łukaszem. Obecnie partnerem Margaret jest raper KaCeZet. W 2018 roku muzyk opublikował w sieci ich pierwsze wspólne zdjęcie, a zakochani szybko znaleźli się w centrum zainteresowania. W 2019 roku para się zaręczyła.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest AnnCatrin Blyckerts.