1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Lizzo życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Lizzo

Lizzo, a właściwie Melissa Viviane Jefferson, jest amerykańską piosenkarką. Urodziła się 27 kwietnia 1988 roku w Detroit.

Wykształcenie

Ukończyła Uniwersytet w Hudson z dyplomem klasycznej gry na flecie.

Kariera

Początkowe etapy kariery młodej wokalistki nie należały do najłatwiejszych. Dziewczyna sama musiała zapracować na sukces, jaki odniosła. Swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku 14 lat, zakładając swój własny zespół hip-hopowy o nazwie Cornrow Clique. Dwie pierwsze płyty Lizzo wydała samodzielnie, bez pomocy żadnej z wytwórni muzycznej. Pierwsza z nich, Lizzobangers, powstała w 2014 roku, a drugi album Big Grrrl Small World został wydany już rok później. Dopiero w 2016 roku wokalistka podpisała kontrakt z Atlantic Records i właśnie z tą wytwórnią zaczęła pracę nad trzecią płytą. W 2019 wydała album Cuz I Love You, który zadebiutował jako numer szósty zastawienia Billboard 200, i pozostał w pierwszej dziesiątce przez długie tygodnie. W tym samym roku artystka wystąpiła również po raz pierwszy na festiwalu Coachella. Piosenką z tego krążka, która zapewniła jej największy sukces była Juice. Utwór sprawił, że Lizzo stała się naprawdę rozpoznawalna, a do jego rytmów bawili się ludzie na całym świecie.

Kolejny sukces nadszedł wraz z piosenką Truth Hurts, która bardzo szybko dotarła na szczyt listy Billboard Hot 100. Podczas 62. ceremonii rozdania Nagród Grammy Lizzo za swoją działalność dostała aż osiem nominacji, z czego otrzymała trzy statuetki. Artystka szybko podbiła rynek muzyczny, stając się obecnie jedną z najpopularniejszych piosenkarek młodego pokolenia. Fani oszaleli na jej punkcie nie tylko ze względu na jej niewątpliwy talent muzyczny, ale również charyzmę i bezpośredniość.

Ciałopozytywność

Lizzo uważana jest za czołową ambasadorkę ruchu bodypositive w świecie show-biznesu. Artystka na każdym kroku podkreśla, że piękno człowieka nie zależy od jego rozmiaru, wysokości czy szerokości. Od początku zaistnienia w mediach wspiera ruchy zachęcające do akceptacji swojego ciała, razem ze wszystkimi jego wadami. Piosenkarka na każdym kroku podkreśla, że jest dumna ze swojego ciała i niezależnie od jego wyglądu czuje się w nim dobrze. Sama gwiazda nie stara się zakrywać swoich krągłości, zamiast tego celebruje je, nosząc dopasowane i piękne kreacje. Amerykańska raperka została czarnoskórą bohaterką plus size na okładce magazynu modowego „Vogue”.

Życie prywatne

Artystka nie mówi otwarcie o swoim życiu uczuciowym. Nie wiadomo więc, czy jej serce jest obecnie zajęte. Na jej profilach w mediach społecznościowych Lizzo zamieszcza głównie zdjęcia z sesji, koncertów i kulisów swojej pracy. Można też tam znaleźć dużo treści motywacyjnych, które kieruje do swoich fanów i obserwatorów.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

81 + = 85

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Cosmopolitan UK