1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Katarzyna Sokołowska życiorys

Życiorys i biografia Katarzyny Sokołowskiej

Katarzyna Sokołowska jest polską reżyserką pokazów mody i osobowością telewizyjną. Urodziła się 23 lutego 1973 roku w Lubartowie.

Wykształcenie

Studiowała reżyserię i aktorstwo w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Później studiowała również dziennikarstwo oraz kulturoznawstwo.

Kariera

Swoją karierę jeszcze podczas studiów rozpoczynała jako modelka. Jednak po wyreżyserowaniu swojego pierwszego pokazu dla studentek projektowania ubioru zrozumiała, że to właśnie tą działalnością chce związać swoją przyszłość zawodową. Pierwszą współpracę nawiązała z duetem Paprocki & Brzozowski, a następnie z projektantem Mariuszem Przybylskim. Z każdym kolejnym pokazem, jaki miała szansę reżyserować, pokazywała swój profesjonalizm, kreatywność i charyzmę. Bardzo szybko jej nazwisko stało się marką na rynku odzieżowym, a jej portfolio powiększało się o kolejne znane nazwiska, agencje reklamowe i agencje modelek. Obecnie reżyseruje nie tylko pokazy mody, ale również rozdania nagród, premiery i wszelkiego rodzaju wydarzenia.

W 2013 roku została jedną z jurorek polskiej edycji programu Top Model. Praca w telewizyjnym show przyniosła jej ogólnopolską popularność i sympatię widzów. Dzięki rosnącej popularności Sokołowska stała się rozchwytywana przez różne marki - została twarzą kampanii biżuterii Apart i współtworzyła kolekcję butów z marką Kazar. W 2019 roku otrzymała tytuł Kobiety Roku Glamour 2019 w kategorii „Biznes”.

Życie prywatne

Sokołowska niechętnie wypowiada się na osobiste tematy, woli opowiadać o swoich planach zawodowych i realizowanych projektach. Wiadomo jednak, że jest związana z biznesmenem Arturem Kozieją, którego poznała w 2017 roku podczas baru charytatywnego organizowanego przez TVN. Reżyserka jest bardzo aktywna w social mediach, a jej profil na Instagramie obserwuje obecnie ponad 354 tys. użytkowników.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 71 = 81

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Magazyn VIVA!