1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Justyna Pochanke życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Justyny Pochanke

Justyna Pochanke jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 25 stycznia 1972 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Przez rok studiowała na Wydziale Kultury i Cywilizacji na Sorbonie we Francji.

Kariera

Kariera telewizyjna Pochanke rozpoczęła już w dzieciństwie, kiedy to występowała w programie 5-10-15 w roli prowadzącej. W 2001 roku związała się z Radiem Zet, gdzie pracowała jako prezenterka i wydawca porannych wiadomości oraz prowadziła audycję Nie do zobaczenia. Współpraca z tą stacją zakończyła się po 6 latach, a dziennikarka skupiła się na karierze telewizyjnej, którą wcześniej rozwijała równolegle do pracy w radio. Również w 2001 roku rozpoczęła pracę w TVN24, gdzie przez wiele lat prowadziła serwisy informacje. W 2003 roku prowadziła program Fakty wieczorne, a rok później otrzymała szansę prezentowania informacji w głównym wydaniu Faktów na kanale TVN. W roku 2008 dziennikarka została prezenterką w programie Fakty po Faktach.

W czerwcu 2020 roku, po 19 latach, Pochanke zakończyła współpracę z Grupą TVN. Wraz z mężem postanowiła wyemigrować do Hiszpanii i skupić się na działalności pisarskiej. Kobieta ma w swoim dorobku wiele felietonów i artykułów pisanych do popularnych w naszym kraju czasopism. Pisała, między innymi, do tygodnika „Ozon” i współpracowała z miesięcznikiem „Sukces”. Obecnie jest w trakcie pisania książki dla dzieci, a w planach ma też napisanie autobiografii.

Dziennikarka przez wiele lat była jedną z najbardziej rozpoznawalnych prezenterek w kraju. Za swój profesjonalizm i charyzmę została wyróżniona wieloma nagrodami, między innymi, 6 razy otrzymała Wiktora i 2 razy została laureatką Telekamery.

Życie prywatne

Dziennikarka była zamężna dwukrotnie. Jej pierwszym mężem był stomatolog Wojciech Ryncarz. Para ma wspólnie córkę Zuzannę. W 2004 poślubiła Adama Pieczyńskiego, byłego dyrektora programowego TVN24.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

93 − = 85

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła