1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Katarzyna Pakosińska życiorys

Życiorys i biografia Katarzyny Pakosińskiej

Katarzyna Pakosińska jest polską artystką kabaretową. Urodziła się 9 kwietnia 1972 roku w Warszawie.

Wykształcenie

W 2000 ukończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie uczęszczała do dwuletniego studium dziennikarskiego.

Dziennikarstwo

Po ukończeniu studium dziennikarskiego Pakosińska przez sześć lat pracowała jako dziennikarka i wydawczyni programów w TVP Polonia. Współpracowała też z Programem III Polskiego Radia.

Kariera kabaretowa

Podczas studiów występowała w Teatrze Stara Prochownia w Warszawie. W 1996 roku wraz z czterema kolegami ze studiów (Robertem Górskim, Mikołajem Cieślakiem, Rafałem Zbieciem, Przemysławem Borkowskim) założyła Kabaret Moralnego Niepokoju. Jeszcze w tym samym roku formacja zdobyła nagrodę Grand Prix podczas XII Przeglądu Kabaretów PaKa’96 w Krakowie. Szybko stali się jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych kabaretów w Polsce. Ich występy bawiły Polaków, a Pakosińskiej dały szansę na karierę i popularność. W kabarecie występowała przez 15 lat, aż do roku 2011, kiedy to postanowiła opuścić kolegów i zacząć samodzielną karierę kabaretową. W 2013 rozpoczęła internetowy projekt Seksesje, w którym nagrywała filmiki jako fikcyjna postać Nora Igres. Postawiła też na rozwój swojej kariery aktorskiej. Występuje w Teatrze Capitol w Warszawie oraz w Teatrze Kamienica. W listopadzie 2018 roku premierę miał spektakl Dobry wieczór z Pakosińską. Kilkakrotnie pojawiła się też gościnnie w serialach takich jak: Boża podszewka, Badziewiakowie, Niania, Hotel 52 i Blondynka.

Książki

W 2012 roku Pakosińska postanowiła spróbować swoich sił jako pisarka, wydając książkę podróżniczą o tytule Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska. W 2017 roku ukazała się jej kolejna książka o Gruzji zatytułowana Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane. Tylko dla pasjonatów z poczuciem humoru!. W lipcu 2020 wydała książkę w formie e-booka pt. Jak strugać wariata. Wydała tez książkę dla dzieci Malina cud-dziewczyna, która dzięki odniesionemu sukcesowi stała się pierwszą książką całej serii przygód o Malinie.

Inne przedsięwzięcia

Kobieta pracuje także jako konferansjerka, prowadziła między innymi Telekamery Tele Tygodnia 2010. Jako znana postać w świecie show-biznesu Pakosińska była zapraszana do wielu projektów i programów rozrywkowych. Uczestniczyła w Tańcu z gwiazdami i show Twoja twarz brzmi znajomo. W 2021 wraz z mężem uczestniczyła w programie TVN Power Couple, gdzie znane pary mierzą się ze sobą w konkurencjach zdradzających, jak dobrze znają się ze swoją drugą połówką.

Życie prywatne

Pierwszym mężem Katarzyny był Tomasz, a którym ma córkę, Maję Antoninę. Para rozstała się w 2008 roku. Jeszcze w tym samym roku, podczas wyjazdu do Gruzji, kobieta poznała Irakli Basilashvili, gruzińskiego dziennikarza. Zakochani pobrali się w 2017 roku. Mąż Pakosińskiej przeprowadził się dla swojej ukochanej do Polski. Kasia została macochą dwójki, wcześniej samotnie wychowywanych przez Iraklia, dzieci - Mariam i Dadu.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

51 − 47 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Maciej Zaczek.