1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kasia Struss życiorys

Życiorys i biografia Kasi Struss

Kasia Struss, a właściwie Katarzyna Strusińska, jest polską modelką. Urodziła się 23 listopada 1987 roku w Ciechanowie.

Kariera

Pracę modelki rozpoczęła w wieku 16 lat, a zaledwie po kilku miesiącach podpisała kontrakty z czołowymi londyńskimi i paryskimi agencjami. Przełomowym momentem w jej karierze był rok 2010, kiedy to pojawiła się w edytorialu amerykańskiego „Vogue’a”.

Struss była twarzą wielu czołowych projektantów, wychodziła na wybiegi wszystkich domów mody, brała udział w wielu kampaniach reklamowych najlepszych marek. Współpracowała, między innymi, z: Miu Miu, Chloe, Alberta Ferretti, Dolce & Gabbana, Gucci, Valentino, Costume National, Jil Sander, Kenzo, Prada – Car Shoes, Mulberry.

Jako pierwsza Polka w historii została zaproszona do kampanii domu mody Dior, co pozwoliło jej na błyskawiczny rozwój kariery. Jej portfolio z roku na rok stawało się coraz bardziej imponujące. Na przestrzeni lat chodziła po wybiegach największych światowych domów mody i projektantów, takich jak Prada, Louis Vuitton, Versace, Dolce & Gabbana, Gucci, Givenchy, Chanel, Alexander McQueen, Donna Karan, Sonia Rykiel, Yves Saint Laurent czy Balenciaga.

W 2010 roku znalazła się na liście „Top 20 Modelek Dekady Vogue'a”. W 2013 roku zadebiutowała na pokazie legendarnej marki Victoria's Secret.

Modelka w swojej karierze rzadko współpracowała z rodzimymi projektantami. W 2019 roku wystąpiła w kampanii Łukasza Jemioła zatytułowanej Age is just a numer.

W 2020 roku wspólnie z córeczką wzięła udział w kampanii reklamowej marki Mango.

Życie prywatne

Struss bardzo dba o swoją prywatność - od lat związana jest z mężczyzną, którego tożsamość pozostaje anonimowa. W 2018 roku przyszła na świat córka modelki - Alice. Mimo wielkich sukcesów na swoim koncie kobieta unika mediów i stroni od celebryckiego stylu życia. Przez długi czas nie publikowała też wizerunku córki.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 37 = 46

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Masaki-H