1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Gabi Drzewiecka życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Gabi Drzewieckiej

Gabi Drzewiecka jest polską dziennikarką. Urodziła się 9 czerwca 1986 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Ukończyła psychologię w języku angielskim na Uniwersytecie Warszawskim.

Kariera

Mimo kierunku studiów, jaki wybrała, Gabi wiedziała, że nie będzie pracować w zawodzie. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynała w 4Fun TV, w międzyczasie pracując w radio Chilli Zet, gdzie przez ponad 6 lat prowadziła audycję Gabinet dźwięku. 

W 2014 roku dołączyła do ekipy dziennikarzy programu śniadaniowego Dzień dobry TVN, gdzie przeprowadzała wywiady z muzykami - ma na swoim koncie rozmowy z takimi gwiazdami, jak Anastasia, Enrique Iglesias czy Sting. Następnie w TVN Style prowadziła programy Mistrzowskie cięcie Zanim Cię zobaczę. Drzewiecka miała również okazję, by poprowadzić Top of the Top Sopot Festival 2017. Można ją było też zobaczyć na antenie Canal+ w programie muzycznym Nowa Tonacja.

O dziennikarce zrobiło się głośno w 2019 roku, kiedy to zastąpiła Agnieszkę Woźniak-Starak w roli gospodyni siódmej edycji programu Big Brother na antenie stacji TVN. W tym samym roku prezenterka wydała autorską składankę zatytułowaną Gabinet dźwięku. Na krążku znalazły się utwory takich artystów, jak: The Dumplings, Gorgon City, Xxanaxx, Mac Miller czy Wiz Khalifa.

Życie prywatne

W 2014 roku Gabi związała się z Łukaszem Riedelem, który jest jednym z redaktorów Dzień Dobry TVN. Dziennikarka chętnie dzieli się momentami ze swojego życia prywatnego na swoim profilu na Instagramie.

Drzewiecka pierwsze lata życia spędziła razem z rodziną w stolicy Indonezji, Dżakarcie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

27 − 20 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła