1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kasia Moś życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Kasi Moś

Kasia Moś jest polską piosenkarką. Urodziła się 3 marca 1987 roku w Rudzie Śląskiej.

Wykształcenie

Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. 

Kariera

Kasia pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny - ojciec jest dyrygentem Orkiestry Aukso, mama gra na altówce, a brat gra w orkiestrze taty. W 2002 roku dziewczyna nagrała swoją pierwszą piosenkę, dzięki której została dostrzeżona przez Roberta Jansona z zespołu Varius Manx. Cztery lata później Moś wzięła udział w eliminacjach do konkursu Eurowizji, śpiewając utwór I Wanna Know - zajęła tam wówczas 10. miejsce.

W latach 2008-2011 wokalistka przebywała w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracowała z Robin Antin, założycielką zespołu The Pussycat Dolls.

W 2012 roku wokalistka wzięła udział w trzeciej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, gdzie dotarła do finału, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w show. Dzięki występowi w telewizji Kasia dała się poznać szerszemu gronu odbiorców i twórców z branży. Niecałe trzy lata później roku na rynku pojawiła się jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana Inspiration, na której znalazł się utwór Addiction - to właśnie z nim wzięła udział w kolejnych polskich preselekcjach do Eurowizji - tym razem zajmując 6. miejsce.

W 2017 roku Moś po raz kolejny spróbowała swych sił w tej rywalizacji, śpiewając tym razem utwór Flashlight, i zajmując pierwsze miejsce. Dzięki temu miała szansę reprezentowania Polski podczas finału konkursu w Kijowie - zajęła wtedy 22. miejsce.

Inne działalności

W 2014 roku Moś wystąpiła w reklamie telewizyjnej Towarzystwa Ubezpieczeń Link4. Kobieta uczestniczyła w ósmej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo. Piosenkarka aktywnie działa na rzecz zwierząt i ochrony środowiska. W 2017 roku została ambasadorką akcji Zerwijmy łańcuchy!.

Życie prywatne

Moś jest związana z Maciejem Malinowskim, z którym zaręczyła się w 2015 roku.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 + 5 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki