1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Olga Jankowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys o biografia Olgi Jankowskiej

Olga Jankowska jest polską aktorką i piosenkarką. Urodziła się 12 września 1992 roku w Wołominie.

Kariera

Przed kamerami zadebiutowała w 2006 roku w filmie Jasne Błękitne Okna, gdzie u boku Bogusława Lindy i Beaty Kawki. Następnie szersze grono widzów mogło ją oglądać w serialu Samo Życie. W 2008 roku Olga dołączyła do obsady popularnej telenoweli Barwy szczęścia, gdzie do dziś wciela się w rolę Klary Śliwińskiej. Dziewczyna od samego początku zyskała sympatię widzów, którzy już od wielu lat obserwują perypetie jej postaci na ekranie telewizorów. W 2015 roku zagrała w jednym odcinku serialu Komisarz Alex.

W 2018 roku aktorka zrobiła sobie przerwę od gry w serialu i postanowiła wyjechać do Londynu i skupić się na karierze muzycznej. Olga jest bowiem utalentowaną wokalistką, która już nieraz miała szansę prezentowania swoich umiejętności na scenie. W 2013 roku wzięła udział w trzeciej edycji programu The Voice of Poland, w którym dotarła do półfinału.

W 2019 roku aktorka wróciła do Polski i ponownie zaczęła grać w Barwach szczęścia. Kilka miesięcy później wydała swój debiutancki singiel zatytułowany Za późno. Rok później Jankowska nagrała piosenkę Never Fade Away (SAMURAI Cover), która promowała grę Cyberpunk 2077.

Inne działalności

Aktorka jest aktywna społecznie. Jest ambasadorką akcji Jestem kobietą sukcesu, a w 2019 roku wystąpiła w kampanii społeczne dotyczącej zaburzeń na tle nerwowym #PoDrugiejStronieLustra.

Życie prywatne

'Olga nie należy do grona osób, które obnoszą się swoim życiem prywatnym w mediach. Wiadomo, że jej serce jest obecnie zajęte, a jej partnerem jest chłopak o imieniu Kamil. Aktorka w jednym z opublikowanych postów na Instagramie przyznała, że cierpiała na zaburzenia odżywiania, co powodowało u niej nawet stany depresyjne.

Wybrana filmografia

  • 2006: Jasne błękitne okna – Sygita w młodości
  • od 2008: Barwy szczęścia – Klara Śliwińska-Pyrka, żona Huberta
  • 2010: Samo życie – Anna
  • 2015: Komisarz Alex – Marysia

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

34 + = 44

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Bartłomiej Ramza