1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kanibal z Milwaukee życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto był według Ciebie gorszym przestępcą?

Biografia i życiorys Kanibala z Milwaukee

Kanibal z Milwaukee, a właściwie Jeffrey Lionel Dahmer, to amerykański seryjny morderca, gwałciciel, kanibal i nekrofil, działający w latach 1978–1991. Urodził się 21 maja 1960 roku w Milwaukee.

Lata młodości

Dzieciństwo spędził w Bath w Ohio. Od najmłodszych lat jego zachowanie wzbudzało niepokój. Interesowały go martwe zwierzęta, których rozkładające się ciała obserwował. Po ukończeniu szkoły rozpoczął naukę na uniwersytecie stanowym w Ohio, z którego został wyrzucony. Po tym incydencie został zmuszony przez ojca do wstąpienie do wojska. W wojsku spędził 2 lata. W tym czasie zaczął mieć problemy alkoholowe, przez co został wydalony. Zamieszkał z babcią w West Allis.

Pierwsza zbrodnia

Kanibal z Milwaukee pierwszy raz zabił, gdy miał 18 lat. Jego ofiarą był 18-letni chłopak, któremu zaproponował podwiezienie, a później zaprosił do domu. Mężczyźni dobrze się bawili przy alkoholu. Gdy gość chciał opuścić mieszkanie, został uderzony ciężkim narzędziem w głowę. Cios nie był śmiertelny, dlatego morderca udusił swoją ofiarę, a następnie poćwiartował. Skórę oddzielił od kości. Skórę i narządy wewnętrzne wywiózł w worku na wysypisko, a kości pokroił i rozsypał po lesie.

Działalność przestępcza

W wieku 22 latach został aresztowany za obnażanie się w miejscach publicznych. Kilka lat później masturbował się w obecności 2 chłopców, za co został skazany na rok więzienia. Po opuszczeniu zakładu karnego dopuścił się molestowania 13-letniego chłopca. Za ten czyn został wpisany do rejestru przestępców seksualnych oraz skazany na prace społeczne. Sąd wysłał go również na leczenie psychiatryczne do otwartego ośrodka.

Morderstwa

Po pierwszej zbrodni zniknął na 9 lat. Powrócił 20 listopada 1987 roku. Od tego czasu zabił 16 osób. Jego ofiarami byli mężczyźni. Kanibal z Milwaukee za każdym razem działał podobnie. Zapraszał ofiarę do domu, częstował drinkiem, do którego wsypywał środki nasenne. Zabijał z niezwykłym okrucieństwem. Nieraz odbywał stosunek z ofiarą przed lub po śmierci. Zdarzało mu się zjadać ludzkie mięso. Ciała obdzierał ze skóry, członkował, a niektóre części ciała zachowywał w formalinie.

Ostatni raz zaatakował 22 lipca 1991. Jego niedoszłą ofiarę był dobrze zbudowany mężczyzna, na którego nie zadziałały środki nasenne. Kanibal z Milwaukee nie chciał wypuścić mężczyzny z domu, próbował go skuć kajdankami. Ofierze udało się uciec i powiadomić o tej sytuacji policję.

Aresztowanie

W związku z zgłoszeniem patrol policji został wysłany do domu Jeffrey’a Dahmera. Mężczyzna został obezwładniony, a jeden z funkcjonariuszy przeszukał jego mieszkanie. W pokoju znalazł zdjęcia, przedstawiające poćwiartowane ciała, a w lodówce znajdowała się ludzka głowa. Mordercę aresztowano. Późniejsza rewizja mieszkania wykazała, że znajdowały się w nim ludzkie dłonie, członki i inne części ciała, które zostały zakonserwowane w formalinie. W szafie zaś znaleziono ludzki szkielet.

Kanibal z Milwaukee został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności. W czasie swojej końcowej przemowy oznajmił, że wolałby umrzeć niż ponieść taką karę.

Śmierć

Jeffrey Lionel Dahmer zmarł 28 listopada 1994 w Portage. Został uderzony w głowę przez jednego z więźniów. Obrażenia były tak rozległe, że nie zdążono go dowieźć do szpitala.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 41 = 45

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z www.simple.wikipedia.org. Jest na licencji Creative Commons.