1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Agnieszka Maciąg życiorys

Życiorys i biografia Agnieszki Maciąg

Agnieszka Maciąg jest polską aktorką, modelką i autorką książek. Urodziła się 9 maja 1969 roku w Białymstoku.

Wykształcenie

Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychologię i kulturoznawstwo na SWPS w Warszawie.

Kariera modelki

Karierę modelki rozpoczęła w 1989 roku. Została wtedy laureatką konkursu dla początkujących modelek, organizowanego przez prestiżową nowojorską agencję. Następnie podpisała kontrakt z agencją Wilhelmina i zaczęła pojawiać się na pokazach kolekcji największych zagranicznych projektantów i marek. Prezentowała stroje, między innymi, od Karla Lagerfelda, Laury Biagiotti, Pierre'a Cardina czy Escady. Pracowała w największych stolicach mody - w Nowym Jorku, Paryżu, Mediolanie czy Berlinie.

W 1992 roku wróciła do Polski i w kraju kontynuowała swoją działalność w branży modelingowej. Cztery lata później, po kilku wyjazdach za granicę, zdecydowała o zakończeniu pracy modelki dla zagranicznych agencji. Nie zrezygnowała jednak z pracy w rodzimym kraju. Do dziś, od czasu do czasu, prezentuje kolekcje polskich projektantów mody i pojawia się gościnnie na wybiegach najlepszych z nich.

W latach 2002–2005 pracowała na stanowisku dyrektora artystycznego przedsiębiorstwa Vistula.

Śpiew

W 1996 roku postanowiła spróbować swoich sił jako wokalistka, nagrywając płytę Marakesz 5:30, który promowała singlami Zatrzymaj czas i tytułowym Marakesz 5:30. Gościnnie wystąpiła na scenie z zespołem De Mono.

Kariera telewizyjna

W drugiej połowie lat 90. modelka zaczęła swoją przygodę z telewizją - prowadziła wówczas program Siedem pokus na antenie stacji RTL 7, w którym przeprowadzała wywiady ze znanymi osobistościami ze świata kultury. Później prowadziła program Metamorfozy Fashion Café w telewizji Polsat Café i współprowadziła program Mała Czarna w TV4.

Akcje charytatywne

Gwiazda często i chętnie udziela się w akcjach i kampaniach społecznych i charytatywnych. Szczególnie wspiera organizacje wspomagające światową walkę z głodem oraz fundacje uświadamiającym Polkom edukację przedporodową. W roku 2008 została ambasadorem Światowego Programu Żywnościowego agencji ONZ.

Tryb życia i publikacje

Maciąg jest wegetarianką i aktywnie promuje ten sposób odżywiania. Wielokrotnie podkreślała, że stara się żyć w pełni świadomie i w zgodnie z naturą. W uzyskiwaniu spokoju ducha i radości pomaga jej joga i medytacja. Porady, jak żyć, by czerpać z życia najwięcej przyjemności opisała w kilku książkach, między innymi, w takich tytułach jak: Uroda zaczyna się w kuchni, Smak szczęścia, Smak miłości, Smak świąt, Pełnia życia, Smak życia, Smak zdrowia, Rozmaryn i róże, Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie. Publikacje te poruszają kwestie zdrowego odżywiania i codziennego życia.

Życie prywatne

W 1992 roku wyszła za mąż za Pawła Maciąga, z którym ma syna Michała. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i rozpadło się w 1995 roku. Rok później modelka związała się z fotografem Robertem Wolańskim. Zakochani wzięli ślub w 2011 roku. Mają wspólnie córkę Helenę.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Zorro2212