1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

John Wayne Gacy życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto był według Ciebie gorszym przestępcą?

Biografia i życiorys Johna Wayne'a Gacy'ego

John Wayne Gacy to gwałciciel i seryjny morderca, działający w latach 1972–1978 na terenie Chicago. Przypisuje mu się 33 morderstwa. Urodził się 17 marca 1942 roku w Chicago.

Lata młodości

John Wayne Gacy pochodził z patologicznej rodziny, która mieszkała na przedmieściach Chicago. Ojciec był alkoholikiem, który bił dzieci i molestował syna. W dzieciństwie chłopiec uległ wypadkowi, wskutek czego wykryto u niego krwiaka mózgu.

Wykształcenie i praca

John Wayne nie uczył się dobrze, dlatego często zmieniał szkołę, której i tak nie ukończył. Po porzuceniu nauki przeprowadził się do Las Vegas, gdzie pracował w zakładzie pogrzebowym. Po paru miesiącach wrócił do Chicago i rozpoczął naukę w szkole menadżerskiej. Następnie rozpoczął pracę w firmie odzieżowej. Kolejnym jego miejscem pracy była restauracja, która należała do ojca jego żony.

Życie prywatne

W firmie odzieżowej John Wayne Gacy poznał Marilyn Myer, z którą się ożenił. Para miała dwójkę dzieci. Małżeństwo jednak nie trwał długo. Okazało się, że Gacy molestuje dzieci i skazano go za to na 10 lat więzienia. Został on jednak zwolniony po 18 miesiącach za dobre sprawowanie. Po wyjściu z więzienia związał się z koleżanką z dawnych lat. Ponownie się ożenił. Rok później druga żona chciała rozwodu, ponieważ mąż wolał współżyć z męskimi prostytutkami.

Działanie mordercy

W 1975 roku John Wayne Gacy założył własną firmę budowlaną, która przynosiła mu duże zyski. Do pracy zatrudniał młodych chłopców. Kilku z nich później zamordował. Ponadto działał charytatywnie – przebierał się za klauna i występował przed dziećmi. W ten sposób wzbudzał w ofierze zaufanie. Często pod pretekstem pokazania sztuczki zakładał kajdanki na ręce ofiary, co ułatwiało gwałt i morderstwo. Jego ofiarami były męskie prostytutki oraz młodzi chłopcy.

Po jednym z zaginięć policja wpadła na trop Gacy’ego. Wydano nakaz przeszukania jego domu. W jego ogrodzie znaleziono 29 rozkładających się ciał. Kilka z nich było w zaawansowanym rozkładzie, co uniemożliwiło identyfikację. Zwłoki ofiar odnaleziono również w pobliskiej rzece. Łącznie John Wayne Gacy zamordował 33 osoby.

Proces

W czasie procesu udowodniono winę mordercy. Skazano go na śmierć poprzez wstrzyknięcie trucizny w jego ciało. John Wayne do końca nie wyraził skruchy i nie żałował tego, co zrobił. Zabijał z premedytacją i robiłby to nadal. Egzekucję przeprowadzono 10 maja 1994 roku w Crest Hill. Po śmierci oddano mózg Gacy’ego do badań. Naukowcy chcieli porównać go do mózgu normalnego człowieka. Różnic nie stwierdzono.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

28 − 27 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie należy do domeny publicznej.