1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Joanna Krupa życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Biografia i życiorys Joanny Krupy

Joanna Krupa jest polską modelką i celebrytką urodzoną 23 kwietnia 1979 roku w Warszawie.

Dzieciństwo

Gdy miała 5 lat wraz z mamą i siostrą Martą wyjechały do Stanów Zjednoczonych i zamieszkały w Chicago. Po ukończeniu przez Joannę liceum cała rodzina przeniosła się do Los Angeles. Jako dziecko chciała zostać tancerką, więc z pasją trenowała taniec klasyczny. Mając 13 lat zainteresowała się modelingiem, a mama zapisała ją do szkoły dla modelek.

Kariera

To właśnie w branży modelingowej Joanna Krupa rozpoczęła swoją karierę. Jako fotomodelka w mediach zyskała miano „polskiej Pameli Anderson”. Brała udział w rozbieranych sesjach zdjęciowych dla magazynów „YRB”, „CKM”, a jej zdjęcia publikował także „Playboy”, „GQ”, „Maxim” i wiele innych. Jest jedną z dwóch Polek, których zdjęcia opublikował magazyn „Treats!”. Wielokrotnie była wymieniana w rankingach najseksowniejszych kobiet świata. W Polsce największą popularność zyskała dzięki udziałowi w programie „Top model. Zostań modelką” jako prowadząca i jurorka. W Stanach zasłynęła także dzięki udziałowi w reality show „The Real Housewifes of Miami”. Próbowała swoich sił w aktorstwie, występując gościnnie w serialach telewizyjnych (np. w „Ostrym dyżurze” czy „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”) i grając drobne role w filmach (np. „Efekt uboczny” czy „Planeta małp” Tima Burtona). Wystąpiła także w wielu programach telewizyjnych (między innymi jako prowadząca program „Mój pies” czy uczestniczka „Tańca z gwiazdami”).

Działalność charytatywna

Joanna Krupa jest aktywistką i działaczką na rzecz obrony zwierząt. Jest aktywnie zaangażowana w działania organizacji PETA. Bierze udział w akcjach przeciwko noszeniu futer i hodowli zwierząt futerkowych. Publicznie krytykuje gwiazdy i celebrytki noszące naturalne futra i skóry (m.in. protestowała pod butikiem DASH w Miami należącym do sióstr Kardashian). Wspiera również schroniska dla zwierząt.

Życie prywatne

Była żoną amerykańskiego przedsiębiorcy Romaina Zago, z którym rozwiodła się w 2017 roku. Rok później wzięła ślub z Douglasem Nunesem. 2 listopada o 17.50 para powitała na świecie swoje pierwsze dziecko – córeczkę, która otrzymała imiona Asha-Leigh Presley Nunes.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

27 + = 29

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie zostało pobrane z portalu pl.wikipedia.org. Autorem jest Glenn Francis. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji Creative Commons.