1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Jan Dąbrowski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Jana Dąbrowskiego

Jan Dąbrowski jest polskim youtuberem i celebrytą. Urodził się 29 września 1996 roku w Legnicy.

Popularność

Swoją działalność medialną rozpoczął od publikowania filmików w serwisie YouTube. To właśnie w 2011 roku jako JDabrowsky udostępniał stworzone przez siebie grafiki komputerowe. Dwa lata później postanowił zmienić tematykę swojego kanału i zaczął zamieszczać tam treści związane z grami komputerowymi, skupiając się głównie na Minecrafcie. Dzięki relacjom ze swojej gry zyskiwał coraz większą sławę wśród internautów. W 2016 roku obserwował go już milion osób. Na fali popularności zaczął zajmować się innymi działalnościami. W 2014 roku został właścicielem marki odzieżowej JDabrowsky Wear. Rok później zaczął nagrywać partie wokalne do utworów znanych muzyków, takich jak DJ-a Remo, Doniu czy Verba. Rozpoznawalność w sieci dała mu wiele możliwości. W latach 2015–2016 prowadził audycję muzyczną w radiowej Czwórce zatytułowaną Terefere Radio. Rok 2016 obfitował w dokonania Dąbrowskiego w branży show biznesowej. Został wtedy ambasadorem obozów przeznaczonych dla młodzieży – Terecamp oraz wydał własną książkę zatytułowaną Takie tam.

Niedługo zaczął współpracę z Telewizją Polską, gdzie od 2019 roku wciela się w rolę pomocniczego prowadzącego talent show dla dzieci The Voice Kids. Dwukrotnie był też proszony o wręczanie nagród w kategorii „Literatura dla młodzieży” przyznawanych na gali Bestsellery Empiku.

Celebryta spróbował również swoich sił w dubbingu: swojego głosu użyczał już do takich produkcji jak: Zwierzogród, Emotki i Ralph Demolka.

Obecnie Dąbrowski uznawany jest za jedną z największych gwiazd Internetu w Polsce, co potwierdzają liczby obserwujących go internautów. Na swoim profilu na Instagramie ma ich już ponad 2 miliony.

Życie prywatne

Celebryta od kilku lat związany jest z popularną youtuberką i piosenkarką Sylwią Przybysz. W 2019 roku para, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowała fanów, że spodziewa się dziecka. Ich pierwsza córka, Pola, urodziła się na początku 2020 roku. W tym samym roku para się zaręczyła, a kilka miesięcy później powitała na świecie swoją drugą córkę, Nelę. Związek celebrytów budzi duże zainteresowanie internautów i portali plotkarskich. Dużo osób krytykowało celebrytów, że zdecydowali się na rodzicielstwo w bardzo młodym wieku, sugerując „wpadkę”. Para powtarzaja jednak, że decyzja o dzieciach była świadoma. Gwiazdy Internetu chętnie dzielą się szczegółami ze swojego życia osobistego.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła