1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Israel Keyes życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto był według Ciebie gorszym przestępcą?

Biografia i życiorys Israela Keyes

Israel Keyes to amerykański seryjny morderca, gwałciciel i włamywacz, działający w latach 1996 – 2012. Urodził się 7 stycznia 1978 roku w Cove. Zmarł 2 grudnia 2012 roku.

Lata młodości

Pochodził z ubogiej, wielodzietnej rodziny. Wspólnie z rodzicami i rodzeństwem mieszkali w trudnych warunkach – w małym pomieszczeniu bez bieżącej wody i prądu. Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły, uczyli je w domu. Początkowo byli mormonami, później przeszli na chrześcijaństwo i wstąpili do białego kościoła supremacji. Od najmłodszych lat Israel łamał prawo – włamywał się do domów i okradał je. Porzucił wiarę rodziców, przez co został odrzucony przez ojca, który nie chciał utrzymywać kontaktów z synem.

W 1998 roku wstąpił do amerykańskiej armii, w której służył 4 lata. W wojsku został uhonorowany licznymi odznakami i medalami.

Życie prywatne

Od 2000 roku związany był z kobietą, z którą miał córkę. Związek trwał ok. 7 lat. Po tym czasie Israel Keyes przeprowadził się na Alaskę i zamieszkał z nową dziewczyną.

Zbrodnie

Pierwszej zbrodni dopuścił się w 1996 roku w Oregonie. Przyznał się przed policją, że zaatakował i zgwałcił nastoletnią dziewczynę. W ciągu kilkunastu lat gwałcił i mordował z niezwykłym okrucieństwem. Podróżował po kraju i wybierał losowe osoby jako swoje ofiary. Israelowi Keyes udowodniono tylko 3 morderstwa, chociaż przypisuje mu się jeszcze co najmniej 8 innych zabójstw.

W 2009 roku włamał się do domu Lorraine i Billa Currier. Kobietę zgwałcił, a później udusił, zaś jej męża zastrzelił. Kolejną znaną jego ofiarą była Samantha Koenig, którą uprowadził z zakładu pracy. 18-latka została brutalnie zgwałcona i zamordowana. Keyes ukrył ciało w szopie, gdyż był zmuszony wyjechać z rodziną. Po powrocie wrócił do szopy, gdzie zajął się ciałem – zrobił makijaż, naciągnął powieki tak, aby na zdjęciu wyglądało, że kobieta żyje. Fotografię Samanthy wysłał do rodziny i zażądał okupu. Niepotrzebne już zwłoki poćwiartował i wrzucił do jeziora.

Aresztowanie

Został aresztowany 13 marca 2012 roku. Kilka miesięcy później w celi więziennej popełnił samobójstwo. Pod jego łóżkiem znaleziono rysunki namalowane krwią – rysunki przedstawiały 11 czaszek i 1 pentagram.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 21 = 24

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z www.commons.wikimedia.org. Należy do domeny publicznej.