1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Blake Shelton życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Blake'a Sheltona

Blake Shelton jest amerykańskim piosenkarzem. Urodził się 18 czerwca 1976 roku w Ada.

Kariera

Zaczął śpiewać już jako 12-letni chłopiec, a swoją pierwszą piosenkę napisał, gdy miał lat 15. W 1997 roku Shelton podpisał kontrakt muzyczny z wytwórnią Sony Music, a cztery lata później wydał swój debiutancki singiel zatytułowany Austin, który utrzymywał się na szczycie listy Billboard Hot Country Songs przez pięć tygodni.

Piosenka promowała pierwszy album muzyka - zatytułowany po prostu Blake Shelton. Bardzo szybko zyskał uznanie wśród muzyków i krytyków na rynku muzyki country. Obecnie jest uznawany za jednego z czołowych współczesnych piosenkarzy tego nurtu. W swojej karierze aż sześciokrotnie nominowany był do nagrody Grammy i wydał aż 11 solowych albumów. W 2020 roku nagrał z Gwen Stefani świąteczny duet zatytułowany You Make It Feel Like Christmas.

Blake Shelton od wielu lat jest jurorem i trenerem w amerykańskiej edycji programu The Voice. W listopadzie 2017 roku artysta został wybrany najseksowniejszym mężczyzną świata według magazynu „People”.

Życie prywatne

Shelton był trzykrotnie żonaty. W 2003 ożenił się z Kaynette Gern. Małżeństwo przetrwało zaledwie trzy lata i małżonkowie rozwiedli się w 2006 roku. Po raz kolejny na ślubnym kobiercu stanął w 2011 z Mirandą Lambert. Po czterech latach doszło jednak do rozwodu.

W 2015 roku zaczął spotykać się z piosenkarką Gwen Stefani, którą poznał na planie programu The Voice. W 2021 roku para wzięła ślub, o którym poinformowała fanów już po fakcie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 80 = 86

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: DoD News