1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

George Ezra życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia George'a Ezry

George Ezra jest brytyjskim piosenkarzem i autorem tekstów. Urodził się 7 czerwca 1993 roku w Hertford.

Początki kariery

Ezra już w dzieciństwie interesował się muzyką. Uwagę mediów przyciągnął na długo przed premierą debiutanckiej płyty. O George'u zaczęło robić się głośno w 2013 roku, gdy wydał minialbum zatytułowany Do You Hear the Rain?, który został pozytywnie przyjęty zarówno przez publiczność, jak i środowisko krytyków, którzy wytypowali go na jedno z objawień roku w plebiscycie BBC Sound Of 2014. W tym samym roku ukazał się utwór Budapest, który natychmiast osiągnął sukces komercyjny, na stałe goszcząc na antenach największych stacji radiowych. Zyskując coraz większy rozgłos początkowo występował jako support na koncertach Toma Odella oraz Lianne La Havas. W 2014 roku wydał debiutancką płytę Wanted on Voyage, która okazała się trzecią z najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii w 2014 roku. Sukces płyty nie ograniczył się tylko do ojczyzny muzyka, który osiągnął duży komercyjny sukces na całym świecie.

Rozwój kariery

Tuż po premierze albumu udał się w światową trasę koncertową. Druga płyta, Staying At Tamara's, ukazała się prawie cztery lata po premierze debiutu. Na albumie znalazły się takie utwory jak Pretty Shining People, Shotgun czy Paradise. Szybko znalazł się na szczytach list sprzedaży, został świetnie przyjęty przez krytykę, a w kilku krajach zdobył status złotej płyty. Wydana w 2018 roku płyta sprzedała się na świecie w nakładzie ponad 600 tys. egzemplarzy. W oryginalny sposób tworzy muzykę łączącą takie style jak: folk, blues oraz rock. Artysta posiada na swoim koncie wiele nominacji i nagród muzycznych, rzesze fanów i ogromny dorobek koncertowy – pojawia się również na największych światowych festiwalach muzycznych. Ezra jest obecnie uznawany za jednego najbardziej utalentowanych wokalistów młodego pokolenia.

Życie prywatne

Niestety bardzo niewiele wiadomo o życiu osobistym utalentowanego muzyka. Ezra bardzo skrupulatnie oddziela życie zawodowe od prywatnego, w związku z czym nie wiadomo, czy chłopak jest obecnie w związku i jaki jest jego status. Aktywnie prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych, zamieszczając na nich treści związane ze swoją twórczością, koncertami i kulisami pracy muzyka.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 6

Komentarze

  1. Fajna stronka, dużo się dowiedziałam. To mój ulubiony piosenkarz. 🎸🌟😊

  2. George Ezra to super piosenkarz 👍👍👍🎸🎸❤💕🌟

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Paul Hudson.