1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Florence Welch życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Florence Welch

Florence Welch jest angielską wokalistką i autorką tekstów. Urodziła się 28 sierpnia 1986 roku w Londynie.

Kariera

Swoją przygodę z muzyką Florence zaczęła w wieku 11 lat, gdy mama za namową córki zapisała ją na lekcję śpiewu. W 2006 roku była piosenkarką oraz główną kompozytorką w zespole Ashok. Grupa wydała tylko jeden studyjny album zatytułowany Plans, który nie osiągnął jednak znaczącego sukcesu. W 2007 roku wraz z Isabellą Summers stworzyła zespół Florrible and Misrabella. Do dziewczyn zaczęli dołączać kolejni muzycy i w ten sposób powstał zespół Florence + The Machine. Grupa zaczynała od koncertów w pubach i klubach. Podczas jednego z takich występów brytyjscy dziennikarze z BBC zachwycili się młodym zespołem i uznali go za jeden z najbardziej obiecujących talentów ówczesnej sceny brytyjskiej. To otwarło grupie wrota do show-biznesu, a wymiernym tego efektem stało się nagranie i wydanie debiutanckiego albumu zatytułowanego Lungs, który podczas ceremonii BRIT Awards 2010 został wybrany najlepszą brytyjską płytą 2009 roku. Drugi album Ceremonials ukazał się 28 października 2011 roku, zawierając 12 nowych utworów. Płyta przyniosła zespołowi nominacje do nagród Grammy i BRIT oraz gigantyczny sukces koncertowy, także w Stanach Zjednoczonych. W 2015 roku Florence wydała kolejny album, How Big, How Blue, How Beautiful, który według krytyków okazał najbardziej dojrzałym dziełem wokalistki. Trzy lata później kolejna płyta High as Hope znowu osiągnęła miażdżący sukces na rynku muzycznym, a promowały ją takie single jak Hunger oraz Sky full of stars. Jest to pierwszy album, którego Welch jest współproducentką. Florence and The Machine jest obecnie jednym z najpopularniejszych zespołów tworzących muzykę alternatywno-popową, a sama Florence jedną z najbardziej charyzmatycznych artystek ostatnich lat.

Wizerunek

Artystka słynie z oryginalnych kreacji w stylu vintage. Lubi długie, półprzeźroczyste suknie, znoszone kapelusze, styl lat 40., kwieciste i jedwabne desenie. Jej styl zaczęły naśladować fanki, ubierając na koncerty swej idolki wianki splecione ze świeżych kwiatów i ozdabiając twarze kolorowym brokatem.

Życie prywatne

Florence przyznaje, że miała problem z alkoholem. Dziewczyna po raz pierwszy po alkohol sięgnęła już jako czternastolatka, a po pierwszych sukcesach muzycznych zaczęły się pierwsze ekscesy związane właśnie z tą używką. Głośnych echem w mediach odbiło się podpalenie przez nią pokoju w nowojorskim hotelu, po tym jak się upiła i zostawiła palącą się, cynamonową świeczkę. Coraz większy rozgłos i kolejne sukcesy sprawiły, że artystka poczuła się odpowiedzialna za siebie i swoich fanów, którzy uważają ją za autorytet, i skończyła z piciem. O jej życiu uczuciowym nie wiadomo wiele, a sama wokalistka należy do osób chroniących swoją prywatność i bliskich.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

33 − 30 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem zdjęcia jest Ralph Arvesen.