737 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ewelina Lisowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

 1. Życiorys i biografia Eweliny Lisowskiej

  Ewelina Lisowska to polska piosenkarka i gitarzystka urodzona 23 sierpnia 1992 roku w Cerekwicy.

 2. Wykształcenie

  Jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu w klasie gitary klasycznej.

 3. Kariera

  W 2007 roku została wokalistką zespołu Nurth, wykonującego muzykę hardcore. Przełomowym wydarzeniem w jej życiu okazało się wzięcie udziału w programie X Factor, w którym dotarła aż do półfinału. Niedługo potem podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy, co zaowocowało wydaniem minialbumu pt. Ewelina Lisowska w 2012 roku, a już rok później pierwszego albumu studyjnego Aero-Plan. Płyta szybko zyskała status złotej i zawierała hity takie jak W stronę słońca oraz Nieodporny rozum, które grane są do tej pory przez największe stacje radiowe. Album okazał się dużym sukcesem, a jego autorka zaczęła pojawiać się na największych polskich festiwalach i otrzymywać różne wyróżnienia.

  Podczas gali Eska Music Awards 2013 otrzymała nagrody w kategoriach Najlepszy hitNajlepszy debiut oraz Najlepszy artysta w sieci.

  Rok później piosenkarka wydała drugi album studyjny Nowe Horyzonty, który promowały single We mgle i Na obcy ląd. Płyta również zyskała status złotej. W tym samym roku Lisowska wystąpiła w reklamie Media Expert. Kolejne płyty wydane przez piosenkarkę to Ponad wszystko w 2016 roku i Cztery w 2018 roku.

  Wokalistka wzięła udział w programie Dancing with the Stars: Taniec z Gwiazdami, gdzie wraz ze swoim partnerem, Tomaszem Barańskim, zajęła szóste miejsce.

  W 2019 roku uczestniczyła w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w którym uczestnicy mają za zadanie w jak najwierniejszy sposób odwzorować wygląd, śpiew i ruchy wylosowanego muzyka czy zespołu.

  Lisowska spróbowała też sił w dubbingu, użyczając swojego głosu w bajkach Rysiek Lwie serce i Książę Czaruś.

 4. Życie prywatne

  Ewelina jest córką rolnika i nauczycielki szkoły podstawowej. Ma troje młodszego rodzeństwa. Lisowska przez jakiś czas spotykała się z muzykiem zespołu Afromental, Bartoszem Śniadeckim. Po rozstaniu piosenkarka zaczęła bardziej chronić swoje życie prywatne i nie komentuje pojawiających się co jakiś czas plotek o jej nowych związkach.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Autorem zdjęcia jest Estrellax3. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC 4.0.