1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Cleo życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Cleo

Cleo, a właściwie Joanna Klepko, jest polską piosenkarką, autorką tekstów i projektantką mody. Urodziła się 25 czerwca 1983 roku w Szczecinie.

Wykształcenie

Piosenkarka ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, uzyskując tytuł architekta krajobrazu.

Kariera

Początkowo śpiewała w chórze gospel Soul Connection oraz duecie Dwie Asie. W 2011 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu X Factor, jednak nie udało jej się przejść do drugiego etapu. Po tym wydarzeniu zaczęła na własną rękę próbować swoich sił w branży muzycznej, biorąc udział w wielu projektach związanych z muzyką hip-hopową i R'n'B.

Przełomowym momentem w życiu i karierze Asi okazała się współpraca z producentem muzycznym, Donatanem. W 2014 roku wspólnie nagrali płytę Hiper/Chimera, na której znalazł się ich największy hit – My Słowianie. To właśnie ta piosenka zapewniła Cleo popularność i otworzyła jej drogę do sukcesu. Hiper/Chimera szybko uzyskała status złotej, następnie platynowej płyty, a utworem My Słowianie Cleo reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji, gdzie ostatecznie zajęła 14. miejsce.

Po tym wydarzeniu Asia zaczęła gościć na największych polskich festiwalach, a jej piosenki przez długi czas utrzymywały się na pierwszych miejscach list przebojów. Następną płytę Bastet piosenkarka wydała w 2016 roku, a znajdujące się na niej utwory okazały się kolejnym sukcesem.

W 2015 roku wzięła udział w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, w którym zajęła 3. miejsce. Od tego czasu brała udział w wielu programach telewizyjnych, była między innymi jurorką w dwóch edycjach talent show The Voice Kids, gościem w programie Kuby Wojewódzkiego. Wielokrotnie była także zapraszana do znanych programów śniadaniowych. Wystąpiła również w kampaniach reklamowych firm T-Mobile i Coca-Cola. Regularnie pojawia się też na największych wydarzeniach związanych z branżą muzyczną i popkulturą.

Życie prywatne

Joanna Klepko chroni swoją prywatność i rzadko wypowiada się na temat swojego życia osobistego. Chociaż aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie jej życie miłosne owiane jest tajemnicą. Niedawno gwiazda była gościem programu Uwaga - kulisy sławy, gdzie pokazała fanom, jak wygląda jej praca i codzienność podczas tras koncertowych.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 3 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Autorem zdjęcia jest Albin Olsson. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC 3.0.