1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ewa Wachowicz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Ewy Wachowicz

Ewa Wachowicz jest polską prezenterką telewizyjną, kucharką i osobowością medialną. Urodziła się 19 października 1970 roku w Gorlicach.

Wykształcenie

Jest absolwentką Akademii Rolniczej w Krakowie. Ukończyła też studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej.

Konkursy piękności

Zanim stała się osobowością telewizyjną Wachowicz miała ambicje, aby zostać profesjonalną modelką. Zadebiutowała jako modelka podczas otwarcia restauracji Dolce Vita w Krakowie. Na swoim koncie ma dwa zaszczytne tytuły: Miss Polonia i III wicemiss w konkursie Miss World. Została również Miss Świata Studentek.

Telewizja

Sukcesy, jakie osiągnęła w konkursach piękności otworzyły jej drogę do kariery w telewizji. Zaczęła w 1993 roku jako prowadząca teleturniej 100 procent dla stu w telewizji Polsat, z którą związana jest do dziś. Jeszcze w tym samym roku Ewa została sekretarzem prasowym ówczesnego premiera Waldemara Pawlaka. Swoją polityczną karierę zakończyła w 1995 roku. Pod koniec lat 90. założyła własną firmę producencką, która prowadziła produkcję, między innymi, Podróży kulinarnych Roberta Makłowicza. Sama nie zrezygnowała jednak z pojawiania się przed kamerą, głownie w roli prowadzącej. W Polsat Cafe realizowała takie programy jak: Gadżety kobiety, WySpa oraz Przez żołądek do serca.

W 2007 roku została producentką oraz prowadzącą autorskiego programu kulinarnego Ewa gotuje. W 2013 roku, jako ceniona specjalistka w kwestii kulinariów, została jurorką w programie Top Chef. Za występ w programie została nominowana do nagrody Róża Gali 2013 w kategorii „Debiut” oraz dwukrotnie do Telekamery w kategorii „Juror”.

Nawiązała współpracę z portalem Onet oraz magazynem „Poradnik domowy” , gdzie publikuje swoje przepisy. W 2016 zaczęła prowadzić poranną audycję Śniadania z Ewą Wachowicz na antenie Radia Kraków, a rok później została właścicielką restauracji Zalipianki Ewa Wachowicz w Krakowie.

Inne działalności

Od 2005 roku pisze książki kulinarne, w których zamieszcza swoje autorskie przepisy. W 2007 wzięła udział w piątej edycji programu rozrywkowego Taniec z gwiazdami, w którym wraz ze swoim tanecznym partnerem Markiem Fiksą zajęła siódme miejsce. Wachowicz próbowała także swoich sił w aktorstwie - wystąpiła gościnnie w jednym z odcinków serialu Niania oraz w filmie Filipa Zylbera Jak poślubić milionera. Regularnie pojawia się też w kampaniach reklamowych różnych produków.

Życie prywatne

W 1996 poślubiła dziennikarza Przemysława Osuchowskiego, z którym ma córkę Aleksandrę. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i rozpadło się w 2007 roku. Obecnie dziennikarka związana jest ze Sławomirem Kowalewskim.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

64 + = 70

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki