1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ewa Drzyzga życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Ewy Drzyzgi

Ewa Drzyzga jest polską prezenterką telewizyjną. Urodziła się 1 grudnia 1967 roku w Krakowie.

Wykształcenie

Jest absolwentką filologii rosyjskiej na krakowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej.

Kariera

O karierze dziennikarskiej zamarzyła podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które odbywała w redakcji Polskiego Radia. W 1990 roku Drzyzga rozpoczęła stałą współpracę ze stacją RMF FM, gdzie przygotowywała oraz prowadziła poranne serwisy informacyjne, a w kolejnych latach prowadziła audycję Radio Muzyka Fakty. W 1999 roku została dyrektorem działu informacyjnego stacji, a także szefową jej lokalnych oddziałów. Jej współpraca z RMF FM trwała do 2001 roku.

Równocześnie do pracy w radiu dziennikarka rozwijała swoją karierę telewizyjną. W latach 90. związana była z Telewizją Polską. Następnie, w 2001 roku, przeszła do stacji TVN, a decyzja o zmianie pracodawcy okazała się wielkim przełomem w karierze prezenterki. W TVN-ie została prowadzącą talk-show Rozmowy w toku, który błyskawicznie okazał się sukcesem, stając się jednym z najchętniej oglądanych programów tego typu w Polsce. Drzyzdze natomiast przyniósł ogromną popularność i sympatię widzów. Za swoją pracę w 2002 roku otrzymała Wiktora w kategorii „Osobowość Telewizyjna”. Cztery razy z rzędu zdobyła też Telekamerę. Rozmowy w toku wzbudzały również wiele kontrowersji wśród widzów. Program dwukrotnie skarżono do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za poruszanie demoralizujących tematów. Mimo zarzutów show było obecne na antenie przez prawie 16 lat - dopiero w 2016 roku postanowiono zrezygnować z kręcenia kolejnych odcinków. Niecały rok po zakończeniu emisji show Drzyzga została gospodynią medycznego programu 36,6°C, który emitowano do 2020 roku.

Drzyzga szybko stała się jedną z najbardziej lubianych i docenianych polskich dziennikarek. W 2020 roku dołączyła do obsady prowadzących programu śniadaniowego Dzień dobry TVN, zostając partnerką Agnieszki Woźniak-Starak.

Inne działalności

Kilkakrotnie próbowała swoich sił jako aktorka. W 1989 roku wcieliła się w rolę dziennikarki w filmie Demony wojny według Goi. Pojawiła się też w trzech polskich serialach: Na Wspólnej, Niania i Majka. W 2015 roku wydała książkę zatytułowaną Jak ja to robię? zawierającą wątki autobiograficzne.

Życie prywatne

Prezenterka dwukrotnie wychodziła za mąż. Pierwszym mężem Drzyzgi był producent i scenarzysta. Andrzej Roszak. Małżeństwo to nie przetrwało jednak próby czasu i para postanowiła się rozwieść. Po rozwodzie spotykała się z Andrzejem Sołtysikiem. W 2004 roku dziennikarka poślubiła redaktora RMF FM Marcina Borowskiego. Małżonkowie mają wspólnie dwóch synów: Stanisława i Ignacego. W 2020 roku media donosiły o rozpadzie małżeństwa znanej prezenterki.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Ja Fryta