1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ewa Chodakowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym sportowcem?

Życiorys i biografia Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska jest polską trenerką fitness i influencerką. Urodziła się 24 lutego 1982 roku w Sanoku.

Kariera

Jej miłość do aktywności fizycznej i ćwiczeń rozpoczęła się podczas podróży do Grecji, gdy poznała swojego przyszłego męża. Okazało się, że wybranek jest znanym greckim trenerem personalnym. Kobieta szybko zaczęła podzielać jego pasję i odkryła, że fitness jest tym, z czym chciałaby związać swoją przyszłość zawodową. Zdecydowała się na naukę w Pilates Academy Athens oraz IAFA College Athens, a po ukończeniu edukacji i zdobyciu niezbędnych .... założyła fanpage, gdzie promowała swoją działalność. Po dwóch latach w Grecji postanowiła wrócić do Polski i kontynuować swoją pasję. Założyła bloga, dzięki któremu zaczęła być zapraszana w roli ekspertki do programów śniadaniowych: Pytanie na śniadanie i Dzień dobry TVN. Współpracowała też z magazynem „Shape”.

Popularność przyszła bardzo szybko i zaledwie po roku trenerka dostała pierwszą propozycję nagrania autorskiego DVD z zestawem ćwiczeń. Na fali sukcesu pierwszej płyty Chodakowska zaczęła wydawać kolejne, a wkrótce wraz z mężem postanowili otworzyć studio fitness. Z każdą kolejną inicjatywą Ewa zyskiwała nowe rzesze fanek i zwiększała się moda na bycie fit. W 2015 roku Chodakowska zaczęła prowadzić własny magazyn „Be Active. Dietetyka & Fitness. Dwa lata później założyła platformę VOD BeActive TV, na której można oglądać online wszystkie jej dotychczasowe programy treningowe.

Oprócz płyt z ćwiczeniami trenerka wydała kilka książek, między innymi, Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską, Rok z Ewą Chodakowską: twój dziennik fitness, Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej: moje wybory, moja dieta, moje ćwiczenia: 150 przepisów. Kobieta może się pochwalić wpisem do Księgi Rekordów Guinnesa za przeprowadzenie największego otwartego treningu fitness.

Chodakowska jest uznawana za czołową trenerkę Polaków. Aktywnie propaguje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Wpisy i świadectwa fanek, które publikują swoje metamorfozy, jakie przeszły dzięki ćwiczeniom Ewy dowodzą, że praca trenerki jest efektywna i pomaga wielu ludziom.

Inne działalności

W 2019 roku została jurorką w tanecznym show Dance Dance Dance emitowanym w Telewizji Polskiej.

Życie prywatne

Od 2013 roku jej mężem jest z Lefteris Kavoukis, którego poznała podczas pobytu w Grecji. Mąż trenerki nie jest bardzo aktywny w sferze publicznej, ale ona sama bardzo często podkreśla, jakim wspaniałym i wspierającym partnerem jest Lefteris. Para otwarcie przyznaje, że nie chce mieć dzieci, przez co często pada ofiarą nienawistnych i krytycznych komentarzy ze strony internautek.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

87 − 85 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Magazyn VIVA!