1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Emilia Sanecka życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Emilii Saneckiej

Emilia Sanecka jest polską wokalistką disco-polo. Urodziła się w Sycowie.

Daj to głośniej i wielki sukces

Emilia jest liderką zespołu Daj to głośniej, który stał się popularny dzięki piosence Mama ostrzegała. Utwór bardzo szybko stał się niekwestionowanym hitem 2019 roku. Sukces zespołu i jego wokalistki jest tym bardziej imponujący, że Mama ostrzegała była ich debiutancką piosenką, a sam zespół powstał na początku 2019 roku. Zanim jednak ich singiel trafił do największych rozgłośni radiowych w Polsce, zespół Daj to głośniej uczestniczył w konkursie dla amatorskich wykonawców disco-polo Dico Star w Polo.TV, którego nagrodą było wydanie płyty. W programie udało im się osiągnąć ogromny sukces i dojść do finału. Sukces ich premierowego utworu sprawił, że zespół zaczął występować na imprezach lokalnych, jak i ogólnopolskich. Wystąpili, na przykład, wśród wielu znanych artystów na Stadionie Narodowym podczas wydarzenia Roztańczony PGE Narodowy oraz pojawili się na Sylwestrze z Polsatem. Na triumfy zespołu duży wpływ miał oczywiście talent i charyzma liderki. Teledysk do Mama ostrzegała został wyświetlony na YouTube prawie 90 milionów razy. W ramach promocji zespołu Emilia Sanecka zgłosiła się do krajowych eliminacji do 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Dostała się do grona półfinalistów i wystąpiła w programie Szansa na sukces. Eurowizja 2020. Muzycy nie spoczywają jednak na laurach i kują żelazo póki gorące, wydając coraz to nowe utwory. Według zapowiedzi ich debiutancki album ma ukazać się na wiosnę 2021 roku.

Życie prywatne

Mimo ogromnego sukcesu zespołu o Emilii Saneckiej niewiele wiadomo, a sama wokalistka bardzo chroni swoje życie prywatne. Nieznana jest nawet data jej urodzin. Na swoich mediach społecznościowych piosenkarka publikuje przede wszystkim zdjęcia związane ze swoją pracą i projektami zawodowymi.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

67 − = 63

Komentarze

  1. Fajna charyzmatyczna z dużym ego lecz nie zarozumiała , ona rozdaje karty więc wkrótce kariera solowa….. piękna kobieta taki swojski nygusek….

Podobne biografie i życiorysy

Źródła