1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Elżbieta Jaworowicz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Elżbiety Jaworowicz

Elżbieta Jaworowicz jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 31 marca 1946 roku w Nisku.

Wykształcenie

Studiowała filologię na Uniwersytecie Warszawskim. W 1976 roku ukończyła Wyższe Studium Zawodowe Realizacji Telewizyjnych Programów Dziennikarskich w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Kariera

Jej przygoda z telewizją rozpoczęła się jeszcze na studiach, dzięki udziałowi w konkursie zorganizowanym przez Telewizyjny Ekran Młodych, czyli młodzieżowy program realizowany przez Telewizje Polską. Dzięki wygranej, Elżbieta dostała szansę poprowadzenia telewizyjnego programu dotyczącego mody. W latach 80. zaczęła prowadzić swój autorski program zatytułowany Sprawa dla reportera. Interwencyjny program pomagający w rozwikłaniu problemów i konfliktów społecznych odniósł wielki sukces i nadawany jest do dziś. W 1995 roku kobieta otrzymała dyplom „Benemerenti”, a w 2001 roku przez biskupa polowego Sławoja Leszka Głodzia, została odznaczona Medalem „Milito Pro Christo”. Elżbieta jest uważana za jedną z najsilniejszych osobowości telewizyjnych i najskuteczniejszych reporterek w kraju. Dzięki swoim materiałom, w których unaocznia dramaty i problemy poszkodowanych i chorych, pomogła już tysiącom Polaków. Kobieta jest lubiana przez widzów, a jej program nadal cieszy się ogromną popularnością. Do maja 2018 roku wszystkie materiały osobiście były przygotowywane przez Elżbietę Jaworowicz, teraz relacjami w terenie zajmują się głownie dziennikarze interwencyjni.

Jaworowicz pojawia się na ekranie nieprzerwanie od ponad 30 lat, a jej pozycja w Telewizji Polskiej nadal wydaje się niezagrożona. Dziennikarka przetrwała rządy ponad dwudziestu szefów stacji.

Życie prywatne

Jaworowicz mimo swojej mocnej pozycji w telewizji i mediach jest postacią dosyć tajemniczą. Wiadomo, że była zamężna trzykrotnie. Pierwszym mężem reporterki był biznesman, którego dane nigdy nie zostały ujawnione mediom. Drugim wybrankiem był rajdowiec, Lech Jaworowicz, po którym dziennikarka odziedziczyła nazwisko. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu. Po rozwodzie spekulowano, że Elżbieta spotyka się z Wojciechem Gąssowskim. Swojego trzeciego męża poznała, gdy miała 50 lat. Obecny mąż Elżbiety, Eugeniusz Mleczak, jest byłym wojskowym w randze pułkownika. Pobrali się w 2010 roku, ale znali się od ponad 15 lat. Poznali się podczas uroczystości wręczenia dyplomów „Benemerenti”.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 16 = 18

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Ja Fryta.