1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Dominika Gwit życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Dominiki Gwit

Dominika Gwit jest polską celebrytką i aktorką. Urodziła się 22 czerwca 1988 roku w Gdyni.

Wykształcenie

Jest absolwentką szkoły aktorskiej Lart Studio w Krakowie, dziennikarstwa na Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie oraz filmoznawstwa w Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Kariera aktorska

Rozpoznawalność w show biznesie przyniosło jej wcielenie się w postać Kai w filmie Katarzyny Rosłaniec, Galerianki oraz liczne role w serialach telewizyjnych takich jak Przepis na życieNa dobre i na złe czy Singielka. Występowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Od 2017 związana jest z Teatrem Fabryka Marzeń Kamili Polak, który wystawia swoje spektakle prezentuje ogólnopolskich tras.

Osobowość medialna

W 2017 roku aktorka wzięła udział w 7. edycji show Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, gdzie w parze z tancerzem, Żorą Korolyovem, zajęła ostatecznie 4. miejsce, odpadając z rywalizacji w ćwierćfinale. Od tego czasu Dominika często pojawia się w różnych programach telewizyjnych i gości w prasie plotkarskiej. W 2015 roku celebrytka prowadziła cykl Odważ(e)ni w programie śniadaniowym Dzień dobry TVN, w którym rozmawiała z osobami, które osiągnęły sukces w odchudzaniu. Rok później zaczęła pracę jako felietonistka dla portalu Cosmopolitan.pl. W 2016 roku celebrytka wydała książkę zatytułowaną Moja droga do nowego życia, w której opisała, jak udało jej się schudnąć 50 kilogramów. Jednym z najczęściej poruszanych tematów przez media jest waga Dominiki, głównie w kontekście jej autorskiej książki. Celebrytce nie udało się niestety utrzymać nowej wagi, co było szeroko komentowane na portalach plotkarskich. Internauci często zarzucają gwieździe, że promuje otyłość. Ale na te uszczypliwości aktorka reaguje poczuciem humoru i pozytywnym nastawieniem.

Życie prywatne

W 2018 roku wyszła za mąż za montażystę telewizyjnego, Wojciecha Dunaszewskiego. Dominika ma młodszego brata Daniela. Celebrytka aktywnie prowadzi swój profil na Instagramie, gdzie publikuje zdjęcia zarówno z życia zawodowego, między innymi z kulisów spektakli i planów zdjęciowych, jak i życia prywatnego. Dzieli się z fanami swoim szczęśliwym życiem małżeńskim i podróżami, jakie odbyła.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 2 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Serecki.