1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Camila Cabello życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Camilii Cabello

Camila Cabello jest kubańsko-amerykańsko-meksykańską piosenkarką. Urodziła się 3 marca 1997 roku w Cojimar.

Początki kariery muzycznej

Kariera młodej gwiazdki rozpoczęła się w 2012 roku, gdy wzięła udział w amerykańskiej wersji programu The X Factor. Camila przeszła pomyślnie początkowe castingi, a podczas jednego z kolejnych etapów juror, Simon Cowell, połączył ją wraz z czterema innymi uczestniczkami programu w zespół o nazwie Fifth Harmony. Ostatecznie grupa zajęła 3. miejsce w finale znanego talent show i zaczęła swoją karierę na rynku muzycznym. W tym samym roku ukazał się ich pierwszy singiel zatytułowany Miss Movin'On. W 2015 roku dziewczyny wydały swój pierwszy album studyjny, Reflection, który bardzo szybko osiągnął wysokie wyniki sprzedaży, zyskując status podwójnej platynowej płyty w Brazylii oraz złotej płyty w Stanach Zjednoczonych. W 2016 roku Camila postanowiła odejść z zespołu i rozpocząć karierę solową.

Kariera solowa

Początkowo wokalistka zaczęła pojawiać się gościnnie w utworach znanych muzyków. W 2015 roku zaśpiewała w singlu Shawna Mendesa pt. I Know What You Did Last Summer. Wystąpiła gościnnie w utworze rapera Machine Gun Kelly zatytułowanego Bad Things. Współpracowała także z Pitbullem i J Balvinem oraz zaśpiewała w singlu Major Lazer pt. Know No Better.

W 2017 roku Cabello opublikowała swój debiutancki solowy singiel, Crying in the Club. W tym samym roku została supportem Bruno Marsa podczas jego światowej trasy koncertowej pt. 24K Magic World Tour. Przełomem w jej karierze okazał się utrzymany w stylu muzyki latynoskiej i popu, utwór Havana, który odniósł wielki sukces na całym świecie i stał się jednym z hitów 2017 roku. W następnym roku wokalistka wydała pierwszy solowy album o tytule Camila., który zadebiutował na szczycie Billboard 200 oraz uzyskał status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych. W 2019 roku po raz kolejny stworzyła muzyczny duet z Shawnem Mendesem, nagrywając z nim utwór Señorita, który stał się jednym z największych przebojów roku, za który artyści zostali nagrodzeni dwiema nagrodami MTV Video Music Awards 2019 w kategoriach: Najlepsza kinematografia i Najlepsza współpraca. Camila Cabello dzięki niezwykłym umiejętnościom i ciężkiej pracy w bardzo krótkim czasie wspięła się na szczyt i jest obecnie jedną z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia.

Życie prywatne i związki

Camila wzbudza sensację nie tylko ze względu na swój talent, ale również życie osobiste. Piosenkarka od początku swojej kariery znajduje się w centrum zainteresowania mediów i portali plotkarskich. Mimo to wokalistka publikuje na portalach społecznościowych niemal wyłącznie treści dotyczące jej życia zawodowego. Bardzo rzadko uzewnętrznia się za pośrednictwem internetu. W 2019 roku oficjalnie przyznała, że jest w związku z Shawnem Mendesem. Zakochani chętnie pojawiają się razem publicznie i nie szczędzą sobie czułości. Media i fani przez długi czas spekulowali, że związek gwiazd jest tylko precyzyjnym zabiegiem marketingowym stworzonym w celu promocji ich wspólnych projektów. Para jednak zaprzecza tym doniesieniom, na każdym kroku udowadniając, że są jedną z najgorętszych par show-biznesu.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 38 = 42

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest cosmopolitanuk.