1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Shawn Mendes życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Shawn Mendes

Shawn Mendes jest kanadyjskim piosenkarzem. Urodził się 8 sierpnia 1998 roku w Toronto.

Początki kariery

Kariera idola nastolatek rozpoczęła się 2012 roku od publikowania coverów utworów znanych wokalistów i zespołów. Shawn umieszczał filmiki w popularnych serwisach społecznościowych i na YouTube. Po dwóch latach został dostrzeżony przez Andrew Gertlera z wytwórni Island Records i od tego momentu wszystko potoczyło się błyskawicznie. Mendes podpisał kontrakt płytowy i już w tym samym roku wydał pierwszy singiel zatytułowany Life of the Party. W 2015 roku ukazał się pierwszy album studyjny piosenkarza pt. Handwritten, który znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard 200. Kolejnym sukcesem była możliwość supportowania Taylor Swift w jej północnoamerykańskiej części trasy pt. The 1989 World Tour.

Rozwój kariery

W 2016 roku muzyk wydał singiel Treat You Better, który zapowiadał jego drugi album studyjny zatytułowany Illuminate. Do końca 2017 roku odbył dwie światowe trasy koncertowe. Rok później na rynku ukazał się utwór In My Blood, będący głównym singlem z jego trzeciego albumu zatytułowanego po prostu Shawn Mendes. W 2019 roku współpracował z inną gwiazdą młodego pokolenia, Camilą Cabello. Ich wspólny utwór, Senorita, stał się jednym z największych przebojów roku, za który artyści zostali nagrodzeni dwiema nagrodami MTV Video Music Awards 2019 w kategoriach: Najlepsza kinematografia i Najlepsza współpraca. Shawn Mendes dzięki niezwykłym umiejętnościom i ciężkiej pracy w bardzo krótkim czasie wspiął się na szczyt. Wydaje się, że chłopak ma wszystko – jest przystojny, utalentowany i pełen uroku osobistego.

Życie osobiste i związki

Do tej pory Shawn Mendes był dość oszczędny w wyznaniach na temat swojego życia osobistego. Artysta kilkakrotnie był widziany w towarzystwie Hailey Baldwin, jednak żadna ze stron nie przyznała, że łączy ją coś więcej niż przyjaźń. W wrześniu 2019 roku po raz pierwszy oficjalnie odniósł się do swojego aktualnego statusu i potwierdził, że jest w związku, a jego wybranką jest Camila Cabello. Zakochani chętnie pojawiają się razem publicznie i nie szczędzą sobie czułości. Media i fani przez długi czas spekulowali, że związek gwiazd jest tylko precyzyjnym zabiegiem marketingowym stworzonym w celu promocji ich wspólnych projektów. Od pewnego czasu spekuluje się także na temat orientacji seksualnej piosenkarza, poddając w wątpliwość autentyczność jego związku z kobietą. Sam zainteresowany wielokrotnie zaprzeczał tym plotkom i przyznaje, że ogromne zainteresowanie jego życiem osobistym, jakie generują media oraz fani zaczyna go irytować. Gwiazdor aktywnie prowadzi profile na swoich kontach społecznościowych, na których dzieli się z fanami szczegółami ze swojego życia zawodowego i prywatnego.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 43 = 52

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Raph_PH.