1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Blowek życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Blowek a właściwie Karol Gązwa jest polskim influencerem, youtuberem i gameplayerem znanym m.in. ze streamowania gry Minecraft.

Blowek – życiorys

Karol przyszedł na świat 17 grudnia 1996 r. w Międzyrzeczu w województwie lubuskim. Znając datę urodzenia, łatwo obliczyć ile lat ma Blowek. Choć unika publikowania w sieci szczegółów ze swojego prywatnego życia, wiadomo, że jest jedynakiem. Dorastał w Strzelcach Krajeńskich, gdzie jego rodzice przeprowadzili się, gdy miał 2 lata.

Gdzie mieszka Blowek obecnie? Na swoje miasto wybrał on Warszawę, tam kupił własne mieszkanie i od kilku lat prowadzi swoją działalność.

Youtuber

Jest jednym z najczęściej oglądanych polskich twórców internetowych. Jego kanał od lat należy do youtubowej topki, a w 2022 r. zajął pierwsze miejsce w rankingu Top 100 twórców YouTube. Jako drugi w Polsce osiągnął pułap 1 milion subskrybentów.

Karol aktywny jest na kanale Blowek, śledzi go tam niemal 5 milionów osób. Swoją działalność w internecie rozpoczął w 2011 r. Potrzebował zaledwie 3 lat, aby przebić się do grona najważniejszych i najprężniej działających kont na polskim YouTubie. Tym samym stał się jednym z najbardziej wpływowych nastolatków (według rankingu Gazety Wyborczej stworzonego w 2014 r.)

Swoją działalność w sieci rozpoczynał od minecraftblowek, na którym pokazywał, jak gra w bijącego rekordy popularności wśród młodych ludzi Minecrafta. Z czasem zmienił profil swojej internetowej działalności i najchętniej publikuje daily vlogi, shortsy, komedie, najróżniejsze wyzwania oraz materiały lifestylowe, w tym różne tik tokowe lifehacki.

Olbrzymia rozpoznawalność na YouTubie przeniosła się również na inne profile Karola. Na Instagramie obserwuje go prawie 2 miliony osób. Blowek Instagram prowadzi bardzo regularnie i nie pozwala swoim obserwatorom na nudę. Na profilu dzieli się materiałami z podróży, czy informacjami dotyczącymi swoich najnowszych projektów.

W związku z dużą liczbą fanów, życie prywatne Blowka wzbudza duże zainteresowanie. Fani chcą znać więcej faktów z jego życia i googlują: blowek czy ma rodzeństwo, ile wzrostu ma blowek, blowek wiek.

Oglądając filmy Blowka łatwo zauważyć, że należy on do grona osób wyższych. Wszyscy ciekawi, tej informacji powinni wiedzieć, że mierzy on 180 cm.

Blow burger

W 2022 r. youtuber wzorem Amerykanina MrBeast zainwestował we własną sieć restauracji.

Koncept BlowBurgers z założenia był wirtualną siecią restauracji serwującą burgery z dodatkami rekomendowanymi przez youtubera.

Blowek burger charakteryzował się zestawem autorskich i rzadko spotykanych w innych fastfoodowych restauracjach dodatkach, takich jak: papryczki jalapeno, panierowany cheddar, czy nachosy. Burgery Blowek polecił oczywiście swoim fanom.

Koncept przetrwał niespełna rok i już w grudniu 2022 r. został zamknięty. W filmie informującym o zakończeniu burgerowej przygody youtuber powiedział, że zależało mu na obecności Blow burger w wielu polskich miastach. Ostatecznie jego burgery można było zamówić w 39 miejscowościach. Niestety w pewnym momencie koncept wymknął się spod kontroli i nie udało się zapewnić zadowalającej jakości, firmowanych przez Blowka burgerów.

Na zakończenie projektu, jak powiedział Blowek, ukłonem w stronę fanów, była czasowa możliwość zamówienia jego burgerów w sieciach restauracji Sphinx.

Czy Blowek ma dziewczynę?

Popularność Blowka wpływa też na często pojawiające się plotki na jego temat. Internauci zainteresowani są głównie tym, czy Blowek jest gejem, czy może spotyka się z jakąś dziewczyną. Z prowadzonego przez niego Instagrama wynika, że w jego życiu na razie nie ma żadnej kobiety. Blowek nie potwierdził też plotek o niejakiej Aleksandrze, która miałaby być jego partnerką. Jeśli jednak sytuacja się zmieni i jakaś dziewczyna zawróci mu w głowie, z pewnością nie umknie to jego followersom.

Ile zarabia Blowek?

Blowek w 2022 r. dołączył do Teamu X, dzięki czemu jego popularność wzrosła jeszcze bardziej. Karol zarabia jednak nie tylko na swojej działalności internetowej. Na Player.pl znajdziecie jego autorski program BlowStar, w którym zapraszał do wspólnej gry celebrytów.

Dodatkowo, jeśli zastanawiacie się ile zarabia Blowek, warto pamiętać o płatnych współpracach, do których jest zapraszany.

Szacuje się, że youtuber może zarabiać pomiędzy 20 a 30 tys. miesięcznie.

Karol ma w sobie sporo przedsiębiorczości. Wystarczy chociażby przypomnieć sobie o jego Blow Burgers, czy o książce, która wydał w 2019 r. Zostań Youtuberem, ukazało się nakładem Wydawnictwa Altenberg. Jest to poradnik, w którym influencer dzieli się swoją wiedzą na temat tworzenia internetowych materiałów.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 6 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła