1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Billie Eilish życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Billie Eilish

Billie Eilish, a właściwie Billie Eilish Pirate Baird O’Connell, jest amerykańską piosenkarką. Urodziła się 18 grudnia 2001 roku w Los Angeles.

Rodzina

Urodziła się w muzyczno-aktorskiej rodzinie. Jest córką znanej w show-biznesie pary. Jej matka to aktorka Maggie Baird, natomiast ojciec to Patrick O'Connell. Jej starszym bratem jest Finneas O’Connell, który jest aktorem i muzykiem. Billie nigdy nie chodziła do szkoły, zamiast tego uczyła się w domu.

Kariera muzyczna

Z muzyką związana jest już od wczesnego dzieciństwa. Gdy miała 8 lat zaczęła uczęszczać do lokalnego chóru, a w wieku 11 lat – pisać własne piosenki, często współpracując ze swoim bratem. Swoją karierę rozpoczęła w 2016 roku mając zaledwie 14 lat. To właśnie wtedy światło dzienne ujrzał jej pierwszy singiel – Ocean Eyes, który otworzył Billie drogę do sukcesu. Początkująca piosenkarka zamieściła swój utwór na jednej z platform społecznościowych, a on w rekordowym tempie rozprzestrzenił się w sieci. Billie została dostrzeżona przez ludzi z branży muzycznej i bardzo szybko podpisała kontrakt z Interscope Records, jedną z największych wytwórni na świecie. We współpracy z profesjonalną wytwórnią wokalistka zaczęła publikować kolejne piosenki – Six Feet Under, Belly Ache i Bored. Piosenki znalazły się na minialbumie młodej artystki, Don't Smile At Me, który miał premierę w 2017 roku i zyskał status platynowej płyty w Kanadzie, Nowej Zelandii, Australii i w Stanach Zjednoczonych oraz złotej płyty w Wielkiej Brytanii, Austrii i Danii. W 2019 roku do sprzedaży trafił debiutancki album studyjny Billie zatytułowany When We Fall Asleep, Where Do We Go?, na którym znalazły się takie utwory jak Bury a Friend, Wish You Were Gay oraz Bad guy. Płyta spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno krytyków muzycznych, jak i fanów piosenkarki. Producentem wykonawczym wszystkich utworów na albumie jest brat artystki. Sama przyznaje. że bez Finnesa nie zaszłaby tak daleko. To z nim Billie pisze piosenki, to on aranżuje i produkuje wszystkie jej utwory. Debiutancki album utrzymany jest w stylistyce muzyki elektronicznej, popu i indie popu. Obecnie nastolatka koncertuje oraz promuje dotychczasowy materiał muzyczny – dzięki czemu grono jej wielkich fanów powiększa się z dnia na dzień. W styczniu 2020 roku w mediach pojawiła się oficjalna informacja, że Billie Eilish zaśpiewa piosenkę przewodnią do 25. filmu o Bondzie! 18-latka będzie najmłodszą artystką wykonującą utwór tytułowy do legendarnej serii o agencie 007.

Życie prywatne

Artystka słynie z oryginalnego stylu i wizerunku. Fani nastolatki zachwycają się jej niekonwencjonalnym stylem, często niechlujnym ubiorem, urodą, zachowaniem i minami oraz dziwacznymi zdjęciami na Instagramie. Fenomen piosenkarki polega również na tym, że dziewczyna nigdy nie ukrywała swoich problemów. Otwarcie mówi o depresji, smutku i podkreśla, że nie lubi się uśmiechać. Śpiewa o złamanym sercu, niskiej samoocenie, problemach z przyjaciółmi, o lękach. W 2018 roku młoda artystka ujawniła również, że cierpi na zespół Touretta. Wokalistka postanowiła podzielić się swoim schorzeniem, gdyż uznała, że jej fani powinni wiedzieć o jej niekontrolowanych tikach. Młoda artystka wywołuje skrajne emocje wśród odbiorców. Niektórzy uważają bowiem, że że wizerunek i twórczość Eilish to gloryfikacja depresji.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 4

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest MTV International.