1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Anna Kaczmarczyk życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Anny Kaczmarczyk

Anna Kaczmarczyk jest polską aktorką. Urodziła się 24 września 1991 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Studia ukończyła w 2016 roku.

Kariera

Anna już jako nastolatka zaczęła marzyć o karierze związanej z aktorstwem. Pierwszym kontaktem z kamerą było odegranie epizodycznej roli w serialu Na Wspólnej. Na rynek filmowy weszła z przytupem w 2009 roku, debiutując w głośnym i kontrowersyjnym filmie Galerianki w reżyserii Katarzyny Rosłaniec. Za swoją kreację została nominowana do nagrody Złotej Kaczki za „Najlepszą rolę kobiecą”. Wygrała również Konkurs Pełnometrażowych Filmów Fabularnych i została odznaczona nagrodą Jantar.

Rola Alicji otworzyła dziewczynie furtkę do rozpoczęcia kariery i dała szansę na kolejne propozycje filmowe. W 2010 roku pojawiła się gościnnie w serialu obyczajowym Przystań oraz dołączyła do obsady M jak miłość, na planie którego pracowała dwa lata. Rok później aktorka zagrała dziewczynę Guli w filmie Weekend, a w kolejnych latach jej dorobek filmowy zaczął się powiększać o kolejne pozycje. Pojawiła się w produkcjach: Chce się żyć, Kochanie, chyba cię zabiłem, Wkręceni 2, Sprawiedliwy oraz Gotowi na wszystko. Exterminator. Kaczmarczyk pojawiła się też w produkcji Partyka Vegi pod tytułem Pitbull. Nowe porządki. W 2012 roku wzięła udział w niezależnym projekcie filmowym zatytułowanym Turysta. Dorobek aktorski Anny poszerzał się też wtedy o kolejne role w polskich serialach. Wystąpiła gościnnie w takich produkcjach jak: Ojciec Mateusz, Za marzenia, To nie koniec świata, Strażacy czy Powiedz tak!. Aktorka konsekwentnie poszerza swoją filmografię - w 2019 roku zagrała aż w 3 filmach: Polityce, Fighterze i Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa.

O popularności aktorki i sympatii, jaką darzą ją widzowie świadczy fakt, że w 2016 roku została zaproszona do udziału w programie tanecznym Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Wraz ze swoim tanecznym partnerem, Jackiem Jeschke, zdobyła największą liczbę głosów widzów i wygrała całe show. Swój talent taneczny zaprezentowała też w programie Dance, Dance, Dance w 2020 roku, w którym wystąpiła z Mateuszem Łapką. Para zajęła wtedy drugie miejsce.

Życie prywatne

W 2018 roku wzięła ślub z Pascalem Litwinem, którego poznała za kulisami Tańca z gwiazdami. Niedawno aktorka ogłosiła, że wraz z mężem spodziewają się dziecka. Kaczmarczyk nie jest zbyt wylewna, jeśli chodzi o dzielenie się szczegółami ze swojego życia osobistego, ale zdarza jej się publikować prywatne zdjęcia na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Wybrana filmografia

 • 2009: Galerianki – Alicja
 • 2011: Weekend – „Młoda”, dziewczyna Guli
 • 2013: Chce się żyć – Anka, koleżanka Mateusza
 • 2014: Kochanie, chyba cię zabiłem – Wika
 • 2015: Wkręceni 2 – kasjerka na dworcu Warszawa Centralna
 • 2015: Sprawiedliwy – Zosia
 • 2016: Pitbull. Nowe porządki – Iwona, studentka
 • 2017: Gotowi na wszystko. Exterminator – perkusistka
 • 2018: Serce nie sługa – Marta
 • 2019: Polityka – Barbara
 • 2019: Fighter – Zosia
 • 2019: Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa – Zosia

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

18 + = 20

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Karczmareczka