1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Alicja Janosz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Alicji Janosz

Alicja Janosz jest polską piosenkarką i celebrytką. Urodziła się 4 czerwca 1985 roku w Pszczynie.

Wykształcenie

Alicja jest absolwentką Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie.

Początki kariery

Swoje pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiała już jako mała dziewczynka. Emisji śpiewu uczyła się między innymi u Elżbiety Zapendowskiej. Karierę muzyczną rozpoczęła w 1999 roku występem w musicalu Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy, do libretta Jeremiego Przybory Piotruś Pan wystawianym w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. W 2000 roku wzięła udział w programie Szansa na sukces i wygrała w odcinku z piosenkami Kayah. Następnie wystąpiła na Balu Noworocznym Dwójki.

Idol

W 2002 roku zwyciężyła w programie Idol, który był pierwszym polskim telewizyjnym talent show. Wygrana wiązała się z wydaniem debiutanckiej płyty zatytułowanej Ala Janosz. Na płycie znalazły się takie utwory jak: Zmień siebie i Zbudziłam się, które przez długi czas były grane w największych stacjach radiowych. Alicja nagrała także piosenkę Przyjaciel dobra rzecz promującą film animowany Księga dżungli 2. W 2003 roku została zaproszona do udziału w programie World Idol, w którym uczestniczyli dotychczasowi zwycięzcy Idola z całego świata. Janosz zajęła 8. miejsce. Rok później wokalistka startowała w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004 z piosenką I’m Still Alive, w których zajęła 4. miejsce.

Dalsze kroki w karierze

Po 5 latach przerwy piosenkarka wróciła na scenę jako chórzystka w bluesowo-funkowym zespole HooDoo Band. Wspólnie z zespołem w 2010 roku wydała płytę zatytułowaną HooDoo Band, która zyskała status złotej. Do solowej kariery powróciła autorską płytą, zatytułowaną Vintage. Singlami promującymi album były piosenki: Jest Jak Jest, I Woke Up So Happy oraz Nie Tak. W 2016 roku wydała trzeci solowy album pt. Retronowa. Płytę promowała piosenką Gdy przychodzi noc.

Pozostała działalność

Obecnie Alicja skupia się na projekcie „Alicja Janosz Dzieciom” obejmującym płytę oraz koncerty na żywo. Wokalistka swoją muzyczną pasją chce zarazić najmłodszych.

Życie prywatne

W 2010 roku wyszła za mąż za Bartosza Niebieleckiego, perkusistę zespołu HooDoo Band. Para ma syna, Tymona. Alicja chroni swoją prywatność i rzadko wypowiada się na tematy związane z jej życiem osobistym.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 3 = 5

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Ja Fryta.