1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Adam Lambert życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Adama Lamberta

Adam Lambert jest amerykańskim aktorem i piosenkarzem. Urodził się 29 stycznia 1982 roku w Indianapolis.

Kariera

Muzyką i sceną interesował się już od wczesnego dzieciństwa. Podczas nauki szkolnej brał udział w wielu występach i przedstawieniach.

Jego kariera nabrała tempa po udziale w ósmej edycji w amerykańskiego talent show Idol w 2009. Lambert zajął drugie miejsce, co otworzyło mu drogę do nagrania debiutanckiej płyty. Album zatytułowany For Your Entertainment ukazał się jeszcze w tym samym roku i debiutował na 3 miejscu listy Billboardu. Na krążku ukazały się piosenki takie jak For Your Entertainment, If I Had You i Whataya Want from Me. Ta ostatnia stała się największym przebojem Lamberta i do dziś można ją usłyszeć w większości stacji radiowych na świecie.

Popularność, jaką zyskał w początkowych latach swojej działalności otworzyła u furtkę do kolejnych sukcesów. Od 2011 roku Adam Lambert występował sporadycznie jako wokalista legendarnego zespołu Queen. Podczas występu na MTV Europe Music Awards 2011 zaprezentowano formację Queen + Adam Lambert.

W 2012 roku ukazał się drugi album wokalisty noszący tytuł Trespassing i zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200. Trzeci studyjny album, The Original High, ukazał się w roku 2015. Pierwszym singlem promującym płytę był utwór Ghost Town, który zdobył ogromną popularność i przez długi czas zajmował wysokie miejsca na listach przebojów. Drugim singlem albumu został Another Lonely Night, który nie odniósł tak dużego sukcesu jak jego poprzednik.

W 2019 roku Lambert wraz z grupą Queen otworzyli swoim występem ceremonię wręczenia Oscarów - byli pierwszym w historii zespołem rockowym, który dostąpił tego zaszczytu. W tym samym roku ukazał się nowy singel artysty zatytułowany New Eyes, który był zapowiedzią jego kolejnej płyty. Niedługo później ukazał się minialbum, który zawierał 6 nowych piosenek wokalisty. W 2020 roku Lambert został nominowany do nagrody GLAAD Media Award w kategorii „Wybitny artysta muzyczny”.

Inne działalności

W 2013 roku spróbował swoich sił w aktorstwie i wystąpił w serialu Glee jako Elliott 'Starchild' Gilbert i telewizyjnej wersji musicalu The Rocky Horror Picture Show.

Życie prywatne

Lambert jest jednym z najpopularniejszych homoseksualistów w światowym show-biznesie. Swojego coming outu dokonał w 2009 roku po udziale w programie American Idol na łamach magazynu „Rolling Stone”. W przeszłości nie miał jednak szczęścia w miłości, a każdy jego związek kończył się niepowodzeniem. W 2019 roku spotykał się z Javim Costa Polo, jednak związek ten również nie przetrwał próby czasu. Rok później artysta opublikował zdjęcie z nowym ukochanym - Oliverem Gliesem.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

71 − 62 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Manfred Werner (Tsui)