1776 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Young Leosia życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Young Leosi

Young Leosia, a właściwie Sara Leokadia Sudoł, jest polską piosenkarką, raperką i autorką tekstów. Urodziła się 13 sierpnia 1998 roku w Szczecinie.

Wykształcenie

Sara może pochwalić się wykształceniem muzycznym. W wieku 12 lat zaczęła uczyć się śpiewu. Uczęszczała też do Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i zdała państwowy egzamin z realizacji dźwięku. Jako nastolatka uczęszczała też na lekcje tańca hip-hopu i dancehall.

Kariera

Początkowo dziewczyna pracowała jako didżejka w klubach muzycznych. Dopiero z czasem zaczęła tworzyć i publikować własną muzykę - najpierw pod pseudonimem "Sara". Na rynku muzycznym zadebiutowała na poważnie w 2020 roku, wydając singiel zatytułowany Wyspy. Pierwsze poczynania piosenkarki nie zostały jednak zauważone - bez echa przeszedł również kolejny singiel - Zakochałam się, ale zryłeś. Większy rozgłos przyniosła Sarze współpraca z raperem Żabsonem, który zaprosił ją do zaśpiewania w utworze Ulala. Przez pewien czas dziewczyna była również supportem przed występami hip-hopowca. W tym samym roku zaśpiewała gościnnie w utworze rapera Nik Tendo zatytułowanym Loyal .

Prawdziwy przełom w karierze początkującej artystki nastąpił w 2021 roku, gdy wydała singiel Szklanki. Utwór dostał się na szczyt polskiej listy Apple Music i Spotify, a jej teledysk do września 2021 był wyświetlony ponad 24 mln razy w serwisie YouTube.

Piosenka nawiązująca do życia w czasach pandemii szybko zyskała popularność wśród młodszego grona słuchaczy, a sama wokalistka zaczęła grywać koncerty w znanych polskich klubach. W wakacje miała okazję zaprezentować się w Chorzowie podczas Fest Festivalu. Wkrótce Young Leosia pojawiła się w głównej roli w cieszącym się olbrzymią popularnością teledysku Maty do piosenki Kiss cam, a w sierpniu 2021 roku we współpracy z Żabsonem nagrała singiel zatytułowany Jungle Girl. Miesiąc później ukazał się minialbum wschodzącej gwiazdy zatytułowany Hulanki - na krążku znalazło się 7 utworów, między innymi Stonerki, Pościg, Paila Elle i Solitarie.

Życie prywatne

Niewiele wiadomo na temat życia osobistego wokalistki. Dziewczyna często łączona jest z Żabsonem, ale jak sama przyznała, ich relacje są wyłącznie zawodowe. Young Leosia prowadzi swój profil na Instagramie, gdzie obserwuje ją około 480 tysięcy użytkowników i wszystko wskazuje na to, że z czasem będzie ich przybywać.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + = 14

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła